Şu an bazılarınızın muhtemel bayram tatilinde dümeni çoktan Yunan Adaları’na kırmış veya beyazlıktan kurtulup kızarma evresine giriş yapmış olabilir. Bazılarımız artık Bodrum, Göcek, Çeşme-Alaçatı ritüelinden fena halde sıkıldı. Fakat bir yere gidememiş, organize olamamış veya son dakika iptallerinden mağdur olanları da yok saymamak lazım. Cebinizde schengen’iniz bir de uygun bir tatil arkadaşınız varsa (uçak biletinde bol şans) bu adalara bir alıcı gözüyle bakın.

Ramla Bay, Gozo

Malta’nın adı fazla duyulmamış adası Gozo, Ramla Bay vadisi ile görülmeyi ve gidilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Adanın turkuaz suları dalışa çok müsait. İster yüzün ister snorkel yapın ama denizden fırsat bulduğunuzda kendinizi iyi deniz ürünü için  lokal restoranların kucağına bırakın. Eğer adanın komşularını ziyaret etmek isterseniz Sicilya doğru tercih olacaktır. Sıra dışı tapınakları, savaş hikâyeleri ve mimarisiyle Gozo size bir ‘yaz’ tatilinden fazlasını verebilir.

Ramla Bay, Gozo

 Iles de Hyères, France

Fransa’nın en turistik yerlerinden biri olan Saint Tropez’e 50 mil uzaklıktaki henüz pek keşfedilmemiş küçük adalardan oluşan Iles de Hyères bölgesinde özellikle gizli kalmışlığıyla güzel Port Cros‘u bulmanızı öneririz.  Saint Tropez gibi partili, hareketli ve gürültülü  yerlerden hoşlananlar hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Port Cros’ta kalabileceğiniz tek otel olan Le Manoir d’Hélène, sömürge mimarisinden taşıdığı izlerle ‘old fashioned’ severler için cennet. Okaliptüs ağaçlarının altında yemeğinizi yerken kendinizi bir arkadaşınızın yazlık evine gelmiş gibi hissedeceğinizin garantisini veriyoruz.

hyeres

The Pelagie Islands, Italy

Sicilya’ya yakın bir bölgede konuşlanan Pelagie Adaları’nın en büyüğü Lampedusa, sessiz ve gizli bir sürü koy keşfedebileceğiniz bir yer. Berrak suyu ve kumsalıyla Maldivler’i aratmayan bir keşif için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Eğer full servise bir otelde kalmak isterseniz La Rosa Dei Venti Club misafirlerine özel tekne gezileriyle tercih yapmanızı kolaylaştıracak.

The Pelagie Islands, Italy 

Simos Beach, Elafonisos Island

Yunan Yarımadası’nın belki de en az bilinen adası diyebileceğimiz Elafonisos, uçsuz bucaksız manzarasına ve huzuruna kendinizi bırakabileceğiniz bir yer. Burada herhangi bir otelde konaklamak yerine kamp kurabileceğiniz nadir yerlerden biri olmasından faydalanabilirsiniz. Hippiler tarafından mesken tutulan Simos, tropikal görüntüsü ve vaad ettiği özgürlük ilkesiyle unutulmaz bir tatil yapmanızı sağlayabilir.

peloponnese-02