American Horror Story, Murder House ve Asylum konseptli iki sezonu geride bıraktıktan sonra 9 Ekim saat 22:00’de FX’de korku hayranlarıyla buluştu. Ardarda yayınladıkları fragmanlarla yeni sezona olan beklentiyi ve merakı arttıran yapımcılar, klişe korku ögelerinden aldıkları ilhamlarla her sezon farklı bir konudan gidiyorlar. Belki de AHS’nin en iyi tarafı da her sezon bizi başka bir maceranın bekliyor oluşu. Bir AHS klasiği olarak eski zamanda başlayan Coven serisinin ilk bölümü, New Orleans 1834 yılında geçiyor. Bol kanlı başlayan ilk dakikalarda Misery’deki korkunç rolünden hatırlayacağınız Kathy Bates’i görmek fazlasıyla tüyler ürpertici bir sezon olacağının ilk sinyallerinden.

Cover for American Horror Story Coven

İlk sezonda evin depresif genç kızı Violet’i canlandıran Taissa Farmiga’yı Asylum sezonunda görememiştik ve özlemiştik. Bu sezonun baş karakterlerinden biri olan Taissa, beraber olduğu erkekleri öldürebilme gücüne sahip bir cadı. Erkek arkadaşını yanlışlıkla öldürmesiyle annesi tarafından Cadılar Okulu’na gönderiliyor ve olaylar gelişiyor. Okulun sahibesi iki sezondan da tanıdığımız muhteşem Sarah Paulson. Genç cadılara güçlerini nasıl kontrol altına alabileceklerini ve kendilerini nasıl gizleyebileceklerini öğretmeyi hedefleyen Cordelia Foxx, dizinin yine ana karakterlerinden.

Bu sezon transfer olan yeni oyuncular arasında Kathy Bates’ten sonra hiç şüphesiz en dikkat çeken isim Julia Roberts’ın yeğeni Emma Roberts. Madison Montgomery karakterini canlandıran genç yıldız, aynı zamanda dizinin yakışıklı baş karakteri Evan Peters’ın da kız arkadaşı. En ağır toplar daima en sona kalırlar. Dizinin başarısını büyük ölçüde borçlu olduğu Oscar ödüllü oyuncusu Jessica Lange. Aykırı karakterlerin kadını Lange bu kez ‘supreme witch/bitch’ olarak karşımızda. Aynı zamanda Cordelia Foxx’un annesi rolündeki Lange’in cadılarla ilgili kızından çok farklı planları var. Hepimiz izleyip neler olacağını göreceğiz.

”Wear something… black!”