Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Banu, Hangout’tan içeri adımınızı atar atmaz size doğru yerde olduğunuzu hissettiren misafirperverliğiyle kıyafetlerden önce aklınızı çelebilir. En güzel alışveriş, kendini arkadaşının dolabını karıştırırcasına rahat hissedip sorularına ve merakına tatmin edici cevaplar alabildiğin yerde değil midir zaten? Hangout, Banu’nun zevkli gözlerinin Berlin ağırlıklı lokasyonlardan seçtiği özel parçalarla Galata’ya giden yol üzerinde uzun bir mola vermenize neden olabilir. Hangout’ta ikinci el ve vintage seçeneklerin yanı sıra Feline Blush, Zeynep Mayruk, Mustafa Ataman ve Postcult gibi çok sevdiğiniz markaların ürünlerine de rastlayabilirsiniz. Çantanızı, paltonuzu bir kenara bırakın ve her zaman karşınıza çıkması zor kaliteli ikinci elin zevkine varın.

Hangout macerası nasıl başladı?

Eskiden meraklı olduğum vintage ürünleri çıktığım bir Avrupa gezisinde çok fazla görme fırsatım oldu. Bir süre sonra bu ürünleri Türkiye’ye getirip, vintage severlerle buluşturma planım oluştu. Online platformda satmak yerine bir mağaza açıp insanların denemelerini ve görmelerini istedim. Hangout macerası benim için böyle başladı diyebilirim.

Seni tasarımdan uzaklaştırıp vintage’a yaklaştıran ne oldu?

Tasarımdan uzaklaştım diyemem ama vintage ürünlerin yaşanmışlığı ve bir hikâyesi olduğunu düşünmem beni vintage’a daha da yakınlaştırdı. Bu ilgim beni mutlu ettiği için bir süre tasarıma ara verdim diyebilirim.

İkinci el veya vintage kıyafetler Hangout’tan önce ilgi alanınken mi işin oldu yoksa işin olduğu için mi ilgi alanın haline geldi?

İnsanların ilgi alanlarını işe dönüştürdüğü an daha mutlu ve başarılı olacağını düşündüğüm için ben de ilgi alanımı işe dönüştürdüm.

Ürün seçerken nelere dikkat ediyorsun ve nerelerden ürün temin ediyorsun?

Öncelikle ürünlerin temiz olmasına çok önem veriyorum. Ürünlerin ilk gördüğümde bende yarattığı etkiden yola çıkıp karar veriyorum. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde sokak sokak gezip beğendiğim ürünleri Türkiyeye getiriyorum.

Hangout’un başlangıç noktasını Galata olarak seçmenin nedeni neydi?

Zevkle yaptığım bir işi yine gezdiğimde zevk aldığım bir semtte yapmak istememden dolayı Galata ilk tercihim oldu.

Moda tarihine baktığında hangi dönemde yaşayan bir kadın olmak isterdin?

1970’lerde yaşamayı çok isterdim. Renkler ve kıyafetlerin modelleri bana hâlen ilham verir. Ancak kendimi bir döneme ait hissedemiyorum galiba çünkü 1980 ‘lerde de Newyork’ta yaşayan biri ya da 1960’larda yaşayan bir hippi olmak da isterdim.

Hangout’tan sonra kendin için alışveriş yaparken zorlandığın oldu mu?

Hayır böyle bir zorluk yaşamadım. Aksine işimle alakalı kendimi geliştirdikçe daha kolay hâle geldi.

Vintage ve ikinci el kıyafet severlere alışveriş yaparken ne tavsiye edersin?

Her dönem farklı bir kalıpta kıyafeti yaratmış. Bu sebeple nasıl bir bedene sahip olursanız olun mutlaka kendinize ait bir dönemi seçip buna uygun alışveriş yapabilirsiniz.

Bizi tanıştırmak istediğin birileri var mı?

Yaptığı yaratıcı çiçek kombinleriyle tam bir ilham kaynağı olan Karma Atölye’nin sahibi Yunus ile tanışmanı isterim.

 

Adres: Küçük Hendek Caddesi No:16/A, Galata. Telefon: 0212 293 89 95 Pazar hariç her gün 10:30-20:00 arasında açık.

Instagram: instagram.com/hangoutgalata

Facebook: facebook.com/hangoutgalata

Twitter: twitter.com/hangoutgalata

Röportaj ve fotoğraflar: Ayşin İldeş