2003-2013 yılları arasında, ‘Misel Quitno’, ‘Dimlite’ gibi farklı isimler altında pek çok albüm çıkaran İsviçreli müzisyen/prodüktör Dimitri Grimm, bizleri iki senedir yeni bir albüm için kıvrandırıyor. 2014’e girmeden hemen önce Ripl Music plak şirketi kanalıyla yaptığı duyuruda kendi grotesk ismi altında çıkaracağı ilk albümün müjdesini (sonunda) verdi.

İsmi «Cite» olan gelecek albümünün duyurusunu, son senelerde yavaş yavaş geliştirdiği bir yıl sonu geleneği olarak, bizlere kendi parça ve cover hazinesinden seçtiği sürpriz bir cover hediye ederek yaptı. Şimdiye kadar onu destekleyen ve yanında olan insanlara bir teşekkür amacı da taşıyan bu seneki hediyesi, TV on the Radio’nun «Tonight» isimli parçasına yaptığı cover.

Kendi hayatında olan bitenleri, görüşlerini ve kendi deyimiyle deliliğini, müziğinin çıkış noktası yapmaktan bu sefer sıyrılmaya karar veren Dimitri Grimm, Cite albümü fikrinin bir kısa filme soundtrack hazırlarken ortaya çıktığını söylüyor. Başkalarının söz ve ifadelerindeki duyguları ayıklamak, yansıtmak ve bunları müziğe dönüştürmek… Bu projeyi gerçekleştirebilmek için başka insanlara ve bambaşka ifadelere ihtiyacı olan Dimitri’ye bu konuda yardımcı olmak isterseniz, surdan buyurabilirsiniz.

http://soundcloud.com/bydlo-1/tonight-tv-on-the-radio-cover

Yazı: Neva Özcü

Yazının orjinali için: Bydlo

Fotoğraf: Matthias Guenter