Kostis Fokas, Atina’da doğmuş ve eğitimini tamamlamış. Ardından 5 ay öncesine kadar Londra’da sürdürdüğü hayatına şu an çokça ilham aldığı Girit’de devam ediyor. İşleri günlük hayatının büyük bir kısmını oluşturan sanatçı, onları aynı zamanda görsel günlüğü olarak tanımlıyor. Fotoğraflarında model olarak kendisini ve arkadaşlarını kullanmayı seçen Kostis, işlerine olan düşkünlüğü sonucunda onları daha kişisel ve kendine dönük gerçekleştirmeye başlamış. Bu aynı zamanda bütün hayatının işiyle paralel gitmesine de yol açmış. Fotoğraflarını gerçek üstücü bir yaklaşımla çekmeyi seven Kostis, gerçekliğe dayanan işleri bir süre sonra sıkıcı bulduğunu söylüyor.

Tam bir Tumblr düşkünü olan Kostis’in işlerini hemen her gün güncellediği blogundan paylaşıyor. Kostis, işlerini paylaşmak için Tumblr gibi sosyal bir kanal seçmesinin insanlarla olan iletişimini koparmamak adına olduğunu söylüyor.

Bu günlerde yeni bir seri üzerinde çalışan Kostis, gerçekdışı çıplak portrelerden oluşan bir seri hazırlıyor. Fotoğraflarında kendisini kullanan sanatçı manzara ile portreyi birleştirerek doğanın bir parçası haline getiriyor. Haftada 4-5 çekim yapan Kostis, şu anda evinden çalışıyor. Gelecekte kendi stüdyosunu açmayı planlayan Kostis’in yaratıcı dünyasının yakında daha çok insan tarafından keşfedileceği şüphesiz.

Tumblr

Facebook