Mert İçgören 2

Mert İçgören 3

Mert İçgören 4

Mert İçgören, aslında çok yönlü ve komplekssiz kişiliğiyle sadece Instagram’da Devr-i Âlem’in değil Sendromsuzlar’ın da gelecekteki konuklarından biri. Instagram hesabı baktığı, çektiği ve oynadığı her kare ile farklı bir zevk ve okyanus aşırı bir tat bırakıyor bizde. Müzik, kitap, fotoğraf, resim ve sanatın herhangi bir dalından tutarak işleriyle tanışmak isteyenler, işe Mert’in Instagram hesabıyla başlayın.

“Benim için fotoğraf nedir, neden fotoğraf çekiyorum ? Bu soruyu cevaplamak çok kolay değil, belki hala bunun cevabını bilmediğim için çekiyorum, çünkü genel olarak hayatımda her şeyi tüketip bitirmeyi ve bir sonraki maceraya geçmeyi seviyorum. Hala çok severek fotoğraf çektiğime göre daha tüketmedim sanırım, bu yüzden buradan size inanmadığım bir yazı yazıp ‘çünkü kendimi anlatabilmek için…’ gibi bir şeyler yazmıyorum :)

 Hayatta her şeyin bir amaç doğrultusunda yapılması gerektiğine, bir neden, bir açıklama veya bir plan olması gerektiğine inanmıyorum. Bazen fotoğraf çekerken ne istediğimi biliyorum, bazen ise hiçbir fikrim yok, bazen planladığım bir fotoğraf inanılmaz kötü sonuçlanıyor bazen ise 15 saniye içinde dönüp çektiğim bir fotoğraf için kendimle gurur duyuyorum. 

 Instagram benim için daha çok bir paylaşma platformu, fotoğraflarımın çoğunu dslr’la çekiyorum.. Genelde en çok portre çekmeyi seviyorum ama onun dışında son zamanlarda manipülasyonların ağır olduğu temalı fotoğraflar da çekiyorum. En çok dış mekânda çekmeyi seviyorum, yalnız veya çok küçük bir ekiple çalışmayı tercih ediyorum.”

Instagram

Website