Papier Atelier, 2011 yılında Türker ve Deniz  tarafından kurulan bir kağıt heykel projesi. “Anything with paper” mottosuyla yola çıkan ikilinin kağıdı seçmesindeki sebep; günlük hayatta en sık kullandığımız ve en sıradan materyallerden biri olan kağıda, farklı bir boyut ve anlam kazandırmakmış.

Kişiye özel kağıt heykel çalışmaları ve belirli temalarda heykeller yapan Papier Atelier ekibi, bunların yanında da bazı sanatçılarla ortak işler üretiyor. Ayrıca belirli aralıklarda düzenledikleri workshoplar’a da katılıp  hem eğlenip hem yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz.
Çalışmalarını evlerinde stüdyo olarak ayırdıkalrı bir kısımda gerçekleştiren Deniz ve Türker, Papier Atelier için ihtiyaç duydukları ilhamı “Away we Go” filmindeki Burt karakterini yapabilir miyiz acaba?” diye kendilerine sorarak bulmuşlar.. Sonra Türker’in 3D tasarlamasıyla çıkan ilk Burt karakteri üzerine çevreden güzel tepkiler gelince devam etme kararı almışlar ve çokta iyi yapmışlar.
Seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi ve yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmeyi seven Papier Atelier ekibini ve işlerini daha yakından tanımak için onları sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
 
Instagram
Twitter
Website
Fotoğraf: Ayşin İldeş