Duygu Akdeniz Model

Duygu Akdeniz’i birçoğunuz model olarak tanıyor olabilirsiniz fakat kendisinin meziyetleri sadece modellikle sınırlı değil. Verdiği samimi cevaplar ve güzel enerjisiyle Duygu Akdeniz’i daha yakından tanıyın.

Birçok insan seni model olarak tanıyor ama sen bunun yanı sıra pek çok işle de meşgulsün. Neler yapıyorsun bahseder misin?

Aslında iş hayatına ilk kez üniversitede okurken sunuculukla başladım ve ardından modellik kariyerim geldi. İkisinden de hiç kopmadım şu an ise her ne kadar model olarak tanınsam da hem özel gecelerde,ödül törenlerinde sunuculuk yapıyorum (ki aslında yaptığım işin ismi M.C.lik)hem modellik devam ediyor, bir yandan da oyunculuk eğitimim devam ediyor:)) Kimsenin bilmediği bir diğer tarafım ise Uğurhan Akdeniz Fashion Events & Production’ın ortağıyım :))

Yaptığın veya yapmakta olduğun işler arasında hangisinin yeri daha bir başka?

Sanırım ayırt edemiyorum hepsinin yeri başka :))

Modellik serüveni nasıl başladı? Nasıl keşfedildin?

Model olma fikri Dermatolog bir aile dostumuzun “Duygu model olmalı” demesiyle fikir sahibi olduğum bir meslek oldu; tabii o zaman yaşım çok küçüktü ve ailem hiç sıcak bakmamıştı daha sonra üniversite yıllarında arkadaşlarımın da sürekli dile getirmesiyle hobi olarak modelliğe başladım ve mesleğim haline geldi.

İzmir’le İstanbul’u kıyaslarsan en çok hnagi şehrin nesini seviyorsun?

İzmir doğduğum büyüdüğüm şehir; çok uzun yıllarım geçti,çocukluğum,ilk gençlik yılları…Ve hala geçmişi düşündüğümde beni gülümseten şehir, yeri her zaman başka benim için; İstanbul ise 8 yıldır sürekli gidip geldiğim son 1 yıldır ise yaşadığım,kendimi geliştirdiğim ve beslendiğim şehir…İzmir’in dinginliği kaçış için muhteşem,İstanbul’un ise sürekli yaşıyor olması:))

Hangi dönemin modasında yaşamak isterdin?

Hımmm zor bir soru… Hem moda hem de tarihinden ötürü 40’ları (2.Dünya Savaşı süresi vs..) ya da hem modasal hem de müzik kalitesi açısından 70’ler evet evet 70’lerde yaşayabilirmişim :))

Kafanı boşaltmak ve işlerden uzaklaşmak için nasıl bir kaçış planın var?

Bu ay sonunda iş amaçlı Türkmenistan’a gidiyorum ve benim için hem iş hem de tatil olacak;merak ettiğim her yer benim için kaçış alanı olabilir:))

Hangi yayınları takip ediyorsun?

Moda açısından elimden geldiğince tüm yayınları takip etmeye çalışıyorum OldMag’in duruşunu, dinamikliğini seviyorum :)) Artunlimited ve Klokmag de sevdiğim yayınlar arasında…

Birgün keşke beraber çalışsak dediğin dünyaca ünlü bir modacı var mı?

Hakikaten hiç öyle bir hayalim olmadı. Modelliği büyük keyifle ve severek yapıyorum Türkiye’nin en iyi tasarımcılarıyla çalışıyorum ve sanırım bu bana yetiyor ama oyuncu olarak hangi yönetmenle çalışmak istersin diye sorarsanız Almodovar’la çalışmayı çok isterdim:))

Moda sektöründe en çok beğendiğin isimler kimler?

Özgür Masur, Zeynep Tosun, Raisa&Vanessa, Nej hem koleksiyonlarına bayıldığım hem de çok severek çalıştığım isimler

Bizi tanıştırmak ve onu mutlaka tanımalısınız dediğin bir Sendromsuz’un var mı?

Var:)) İzmir’den arkadaşım olan ve İstanbul’a neredeyse eş zamanlı taşındığımız Pınar Çakı:)) Şu an hem film kostümleri yapıyor hem de önümüzdeki kış çekilmesi düşünülen harika film projesinin senaryosunu yazıyor. Zamansızdır. Bazen onun 70’lerin Çiçek Çocukları’ndan günümüze gelen bir ruh olduğunu düşünüyorum:)

Çok teşekkürler!

Rica ederim.

Fotoğraflar: Nihat Odabaşı, Onur Dağ