[tribulant_slideshow post_id=”5898″]

Mayıs ayı, şüphesiz en sevdiğimiz konser ve festivallerin başladığı kutsal ay. Kışın rehavetini üzerinizden atıp, kendinizi fiziksel ve mental olarak festival sezonuna hazırlamanız için altın öneriler…

Bir Uyku Tulumu Alın!

Rock’n Coke gibi konaklamalı festivallerin yanı sıra artık yavaş yavaş şehir dışına taşan konser ve festival alanlarında alkolün dozunu fazla kaçırıp eve dönmek istemeyebilirsiniz. Bu yüzden arabanızın bagajında mutlaka bir uyku tulumu olsun.

Güneş Kremi, Şemsiye, Gözlük ve Bikini!

Hiç anlamadan tişört iziyle bronzlaşmış kollar mı yoksa koruyucu kremlerle sağlıklı bir bronzluk mu? Tabii ki çantanızda cilt tipinize göre bir güneş kremi mutlaka olsun. Güneş gözlüğü, festivale giderken asla unutmamanız gereken hayati bir aksesuar. Şemsiye, erken saatte almaya başladığınız alkolün etkileri baş gösterdiğinde en yakın dostunuz olacak. Her an bir havuz veya deniz ihtmaline karşı siz yine de bikininizi veya deniz şortunuzu yanınıza alın.

Ucuz Bir Telefon Edinin!

Festival biter ve ertesi gün korkunç bir baş ağrısıyla uyanırsınız. En yakın arkadaşınızı dün gece neler olduğunu anlatması için aramak istediğinizde bir de bakarsınız ki milyarlar verdiğiniz telefonunuz yok! Organizatörlere festival günlerinin ertesi günü kayıp eşya bürosunda en çok ne olduğunu sorsanız verecekelri cevap ep telefonu olacaktır.  Bunun için yaz boyu kışın acısını çıakrıp zil zurna olup eğleneceğiniz festival ve konserlere giderken kendinize eski nesil bir telefon almanızı tavsiye ediyoruz.

Meditasyona Başlayın!

Uzayıp giden pis kokulu tuvalet sıraları için elbette biraz sabra ihtiyacınız olacak. Biri siz içki almak için uzun uzun sırada beklerken önünüze geçecek. Bir diğeri ise arkadaşınız için tuttuğunuz yere umarsızca yerleşecek. Şimdiden meditasyona başlayın ve biraz rahatlayın.

Kardiyo Zamanı

Festival ve konserlere kapı açılır açılmaz gidip çöpler süpürülene kadar kalanlardansanız biraz vücudunuzu bu duruma hazırlasanız hiç fena olmaz. Neredeyse 15 saat ayakta kalabilme ihtimalinize karşı şimdiden dayanıklılığınızı arttırın.

Festival Giysilerinizi Güncelleme Zamanı

Geçen yaz kafanızdan çıkarmadığınız festival şapkanızı, beli açık tişörtünüzü veya yüksek bel mini şortunuzu ne yazık ki konser müdavimi arkadaşlarınız hatırlayacaktır. Üstelik fotoğraflar bu konuda en kötü düşmanınız olabilir. Şimdi biraz alışverişe çıkıp festival ruhunzua uygun bir şeyler alma zamanı!

Kaçış Yollarını Öğrenin

Giriş ayrı izdiham çıkış ayrı izdiham. Festival alanına hakim olun ve kısa yolları öğrenin.

Konserveler Dostunuzdur

Çoğunlukla fast- food yemek seçeneklerini uzun kuyruklara girip normal fiyatının iki katına satın almak istemiyorsanız çantanızda konserve yiyecek bulundurayı ihmal etmeyin.

Kulak Tıkacı Hayat Kurtarır

Bazen festival alanı öylesine kalabalıktır ki hemen sahne önünde kendinizi talihsiz bir şekilde hoparlörle burun buruna bulabilirsiniz. Ertesi gün işitme kaybı ve baş ağrısı yaşamamak için kulak tıkacı iyi fikir.

Tuvalet Kağıdı için ‘Keşke’ Deme!

Festival alanında ilk 3 saat sonra bir daha asla bulamayacağınız bir şey varsa o da tuvalet kağıdıdır. Çantanıza atacağınız tuvalet kağıdı veya peçete gecenizi kurtarabilir!

Konserden Önce 1 Hafta İnzivaya Çekil

İnsan görmekten, selam vermekten ve havadan sudan konuşmaktan bıkacaksın. 1 hafta öncesinden gece çıkmayı veya dışarı çıkmayı bırak ve insanları özle!

Şimdi Her Şeyi Unut!

Sadece az uyumaya, kötü beslenmeye, baş ağrısına ve mide bulantısına hazır ol ve keyfini çıkar!