Tasarım ve mimari alandaki zevkini ve disiplinini, notalarla birleştiren Derin Sarıyer’in müzik kariyeri 2013’ün sonlarından beri hızla devam ediyor. Bağımsız müzik tarzıyla çocukluğundan beri şarkı sözleri yazan Sarıyer’in yaptığı müzik, birçok müzik paylaşım sitesinin listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Kasım 2013’de yayınladığı ilk single’ı Herkes Bir Şey Biliyor‘un ardından ‘Yorulduysan‘ ile gelen başarısı, çocukluk hayallerini bir türlü yerine getirmeye cesaret edemeyenlere de ışık olsun. Sözü ve müziği Derin Bey’e ait olan Yorulduysan’ı sanatçı şu sözleriyle anlatıyor:

“Boşluğa doğarız. Gerçek olmasını istediklerimize inanırız. Zaman geçer. Yaşlanırız ama büyümeyiz. Manevi özne oluşumuzun ağırlığından kaçmak için hep yoldayızdır. Kendimizden, evimizden kaçmak için.”

Klibin prodüktörlüğü Oğuz Kaplangı’ya, yönetmenliği ise Dilek Altan’a ait. Piyasaya çıkmadan önce Deezer kullanıcılarıyla buluşan ‘Yorulduysan’, Deezer’ın En İyi Alternatif Parçalar Listesi’nde üst sıralardaki yerini koruyor.  Şarkı, iTunes ve diğer dijital ortamlarda Elec-Trip Record etiketiyle Haziran ayından bu yana satışa sunuldu. Derin Sarıyer’in gelecek müzik projelerini takipteyiz!