Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen Açık Stüdyo Günleri, sanatçıların kendi alanlarını hazırlayıp sanatseverlere işlerini sunabilecekleri bir etkinlik. Juliane Saupe ve Deniz Beşer önderliğindeki projenin son başvuru tarihi 5 Eylül. Herhangi bir sponsoru olmayan etkinliğin tek amacı insanlara sanatlarını daha geniş platformlara duyurma şansı vermek. 27-28 Eylül günlerinde gerçekleşecek etkinlik, görsel sanatçı, tasarımcı, illüstratör, graffitici ve performans sanatçıları tarafından yürütülüyor.

Açık Stüdyo Günleri nedir?

Açık Stüdyo Günleri, görsel sanatçı, tasarımcı, illüstratör, graffitici, performans sanatçıları tarafından yürütülen alanlar ve aynı zamanda diğer ticari olmayan bağımsız sanat alanlarını barındıran bir birlikteliğin paylaşımıdır. Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymaksızın kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı bulur. 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde sanatçılar, kendi ev, atölye ve alanlarını açarak ziyaretçilerini davet ederler. Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine rahatlıkla ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma olanağı bulacaklardır.
Sanatı sergilemek ve günümüz sanatı için önemli unsurlardan biri olan networking için alternatif bir yapı mantalitesi sunan Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlar.

Kimler başvurabilir?

Beyoğlu, Cihangir, Galata, Karaköy, Talimhane, Tophane, Tarlabaşı, Taksim, Kurtuluş, Harbiye ve Teşvikiye bölgesinde kendi ev, atölye ve alanına sahip olan tüm görsel sanatçı, tasarımcı, illüstratör, graffitici, performans sanatçıları ve bağımsız sanat alanları organizasyona başvurulabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.