İtalyan fotoğrafçı Dan Bannino, aslında rengarenk çekimler yapan bir ürün fotoğrafçısı olarak biliniyor. Fakat Still Diet adını verdiği natürmort serisinde, ünlülerin garip diyetlerini kendi tarzından farklı bir şekilde fotoğraflamış. Bannino, fotoğraflarının kurgusunu 15. yüzyıldan kalan ünlü ressamların tablolarına uyarlayıp, yemekle insan arasındaki değişmeyen bağı gözler önüne sermiş. Sanatçı aynı zamanda kilo vermek veya detoks amaçlı bilinçsizce yapılan diyetlere dikkat çekmek ve uzman desteği olmadan diyet yapılmaması gerektiğini de belirtmek istiyor.

dan-bannino-still-diet-beyonce

Beyoncé‘nin “Master cleanse diet” inde limon suyu, akçaağaç şurubu, kırmızı acı biber, tuz, ve laksativ bitki çayı var.

dan-bannino-still-diet-oldmagnet

Kate Moss‘un Hollywood diyetinde tabii ki alkol, sigara ve kola gibi sağlıksız seçenekler var.

Dan Bannino 4

Charles Saatchi‘nin yumurta diyeti farklı yöntemlerle hazırlanmış dokuz adet yumurta ve bir kadeh kırmızı şaraptan ibaret.

dan-bannino-lord

Lord Byron‘un romantik patates diyeti patates, sirke ve sodadan oluşuyor.

Still Diets

Simon Cowell‘in ömür uzatma diyeti, detoks etkisiyle bilinen ananas, çilek, üzüm, yabanmersini, böğürtlen, portakal, mango ve avokado içeriyor.

Still Diets

Gwyneth Paltrow’un  “Strict detox diet” isimli diyetinde havuç, brokoli, soğan, nohut, fındık ve yeşil mercimek ezmesi,  oda sıcaklığında limonlu yeşil çay seçenekleri var.

Dan Bannino