t4

 

Eren Yıldırım t3

Tanıştığınıza memnun olacağınız Oldmagnet takipçilerinden biri olan Eren Yıldırım, başarısı ve sanatıyla anılmayı tercih eden, kısacası ‘Az laf, çok iş’ diyen bir tasarımcı.

“Ben bir düşünce tasarımcısıyım. Kısa sürede kendi kendimi geliştirerek sosyal medyada yalnızca tasarımlarımla tanınmayı tercih ettim ve yüzeysel kafalardan sıyrılmamın beni işime daha konsantre ettiğini düşünmeye başladım. Çalışmalarım konusunda yeteneklerimi değil, yaratıcılığımı ve yenilikçiliğimi kendimde daha baskın buluyorum. Tasarımlarımın insanların bedenine kazınması ve bunu ölene kadar taşımaları bana işimi sevdiren en büyük nedenlerden biri haline geldi.

Minimalizmi seviyorum ve çalışmalarımı minimalizm üzerine kuruyorum. Tasarımlarımda renk kullanmıyorum çünkü siyahın insan üzerindeki etkisi güç, hırs vb. kavramlara sahip ve bu özellikleri tasarımlarımla bağdaştırıyorum. Keyif alarak yaptığım ve uzun zaman harcadığım çalışmalarıma 2 saniye bakılıp “güzel” yorumunu almak yerine, onlara çoğu zaman anlam yükleyerek hem “harika” yorumunu alıp, hem de bu zaman zarfını yükselterek insanları düşünmeye yönlendirmekten keyif alıyorum ve bu tezimin de beni klişe dışına ittiğine inanıyorum.”

Instagram