E-mail kutumuza düşen Müziksiz Mekanlar, belki de şimdiye kadar birçoğumuzun rahatsız olduğu ancak çaresizce boyun eğdiği bir konuya odaklanmış: Mekanlarda çalan ve zorla dinlemek zorunda bırakıldığımız müzikler. Bu duruma dikkat çekmeye çalışan oluşum derdini şöyle anlatıyor:

“Müzik yapan, dinleyen ve bundan zevk alan kişiler olarak, gün içinde mağazalarda, kafelerde, marketlerde, eczanelerde, takside, uçakta, hastanede ve daha birçok yerde dikkatimizi çeken bir noktaya değinmek istedik ve bununla ilgili bir internet sayfası oluşturduk. Bir süredir, alışveriş yaparken sevmediğimiz müzikleri dinlemek zorunda kalmamak ve bir kafede beraber olduğumuz insanlarla birlikte içinde bulunduğumuz ortamın atmosferini olduğu gibi hissedebilmek ve konuştuklarımızı anlayabilmek için, arka planda fon müziği kullanılmayan mekan arayışındaydık. Müziği seven insanlar olarak, bazı mekanlarda müzik kullanımının gerekliliğini kabul etmekle beraber, herkesin farklı türde müziklerden hoşlanabileceğini, sevmediğimiz müzikleri dinlemek zorunda olmadığımızı ve müziksiz mekanların da müşterilerin hizmetine sunulması gerektiğini düşünüyoruz.

www.muziksizmekanlar.com internet sitesi olarak uzunca bir süredir yapmakta olduğumuz müziksiz ve televizyonsuz mağaza, kafe ve restoranlarla ilgili araştırmalarımızın sonuçlarını kullanıcılarlar paylaşmaktayız ve bu mekan arayışımız biryandan devam etmekte. Müziksiz işletmelerin sayısı müzikli olanlara göre çok çok düşük de olsa, fon müziği olmadan hizmet veren mekanlar var ve bu mekanların bizim erişebildiğimiz kısmını internet sayfamızda listeledik. Amacımız, müziksiz yerlerin de var olduğunu insanlara duyurmak ve bu tercihi yapmak isteyecek insanlara fikir verebilmek. “

Facebook

Twitter

Website