Ahmet Can Mocan 4

Ahmet Can Mocan 3

Ahmet Can Mocan 2

Sanatın birçok dalıyla ilgili olan Ahmet Can Mocan, ödülleriyle fotoğraf hayatındaki başarısı tescillenmiş bir sanatçı. İşlerinde hayatında yaşadığı dönemlerden ilham alan Mocan’la tanışın…

“Bilgi Üniversitesi fotoğraf ve video bölümünde lisans eğitimimi aldım. Şu an Işık Üniversitesi Sanat Kuramı ve Eleştiri bölümünde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. International Photography Awards, Prix de la Photographie, London International Creative Awards, Renaissance Photography Prizes, Black&White Spider Awards, Photography Masters Cup gibi önemli uluslararası yarışmalardan çeşitli ödüller aldım. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli solo ve grup sergilerde yer aldım.

Ben kendi yaşamımdan esinlenen bir sanatçıyım. Mesela “Çöküş” serisi yaşadığım sıkıntılı bir dönemden sonra ortaya çıkmış bir çalışmadır. Fotoğraf dışında video, resim,heykel ve görsel şiir ile ilgileniyorum. Her zaman kendimi geliştirmek için çalışıyorum ve benim için işimin en zevkli kısmı bu gelişim süreci.Şimdilerde bir roman üzerinde çalışıyorum. Anlatmak istediklerim için fotoğraf bazen yeterli olmuyor. Bu yüzden yeni medyaları keşefetmek çok faydalı oluyor.”

Facebook

Instagram

Website