“Atlara olan sevdam çocukluğuma dek ulaşır. Her ne kadar kendimi binici olarak adlandırmam nispeten daha geç yaşlarımı bulsa da, at küçük yaşlarımdan beri içimde dans ile paralel seyahat eden bir tutku. Bu nedenle olsa gerek, Moskova’ya gerçekleştirdiğimiz bir turnede şahit olduğum atlı akrobasi gösterisi beni uzun yıllar emek verdiğim Devlet Halk Danslarından kopardı ve hayatımı değiştirdi. Sonrasında Rusya Devlet Sirki ve Moskova Nikulin Sirki’nde atlı akrobat olarak çalıştım. Türkiye’ye döndükten sonra da odak olarak atlı akrobasiyi seçtim ve hala atlı gösteri sanatlarını sergileme çalışmalarına devam ediyorum.

Janbi Ceylan 2

Bu sene İstanbul / Kemerburgaz’da atlı yaşam ve sıradışı binicilik becerilerini bir araya getirmeye, kısacası “at”ı yaşamaya çalıştığımız bir merkez olarak Rüzgar At Çiftliği’ni kurduk. Doğa binişi odaklı çiftliğimizde doğa binişleri, binicilik eğitimleri ve kafeterya faaliyetlerinin yanı sıra atlı gösteri sanatlarına dair etkinlik ve faaliyetlerde bulunuyoruz.

Atlarla uzun zaman geçiren bütün insanlar gibi bende günün sonunda ehlileşenin at değil de, binicinin kendisi olduğuna inanırım.Kendi içine yaptığın bir yolculuktur aslında binicilik denilen hadise. Rehberi ise at’dır..”

Facebook

Instagram

Twitter

Website