Paradisko, 2013’ün sonunda Hakan Özkan (Thousand Fingers) ve Hemi Behmoaras tarafından kuruldu.

 Hemi, yıllardır Babylon, Indigo, Kiki gibi önemli mekanlarda DJ’lik promoter’lık yapıyor. Ayrıca Star Slinger, The Ringo Jets (Gezi ile alakalı Spring of War) ‘e video klipler çekmekle beraber çeşitli video işleri, akustik performans videoları ve belgesellerle uğraşıyor.

 Hakan, Ses Mühendisliği yapmanın yanısıra Connection Records DJ Academy’de eğitmen olarak görev alıyor. Dawn Richard ile yayınladığı single’la iTunes US RnB/Soul Chart’a 30 numaradan giren Hakan’ın solo projesi olan Thousand Fingers ile de çok yakında yeni işlere imza atacağını öğrendik.

Paradisko1

İkili, geliştirdikleri hızlı sinerji ile kısa sürede Chewing Gun parçasını üretti. Daha sonrasında prestijli bağımsız plak şirketi On the Fruit ile anlaşma imzaladı ve bağlantıları sayesinde Xinobi ve Mighty Mouse gibi türünün önemli isimlerine ilk EP’lerinde remix’leri ile yer verme fırsatı buldu.

 Birçok blogda kendilerine yer verilmesinin dışında Vice Magazine’in elektronik müzik platformu THUMP’ta, Hemi ve Ferit Katipoğlu’nun Chewing Gun’a çektikleri klip ile yer aldılar.

 Spotify, Beatport, Itunes gibi bütün dijital marketlerde yer alan Paradisko Chewing Gun’ın Original Mix’i ile Traxsource Indie Dance/Nu Disco Top 100’de EP’nin çıktığı ilk 1 ay boyunca, ilk 10’da yerini aldı.

 Katıldıkları festivallerde Hercules & The Love Affair, Moullinex, Xinobi,Gramatik, Faust, Mighty Mouse, Bufi, Shit Robot, Animal Trainer, Satin Jackets, Martin Roth, Tim Green, Lancelot gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştılar. Disco ve House’u bir arada eritmeye oldukça özen gösteren ikili, özellikle geceyarısından sonra çaldıkları setlerde tempoyu yüksek ve şarkıları groovy ve eğlenceli modlarda tutarak kitleleri eğlendirmeyi tercih ediyor.
 Topless, Kiki, Babylon, Indigo, Upshot, Kite, 1888 gibi ülke içinde elektronik müziği temsil eden kalelerde iz bırakan Paradisko, 2015 itibariyle yurtdışı gig’lerine de start verecek.

Facebook

Instagram

Soundcloud

Twitter