Benden Kimseye Bahsetme 2

Adını, sanatçının 2 yıl önce kapattığı blogtan alan ”Benden Kimseye Bahsetme” isimli sergi, Ali Şentürk‘ün hayatının 5 yıllık bölümünde yaşadığı, tanıklık ettiği ilişkiler üzerine çektiği kurgusal 35mm fotoğraflardan oluşuyor. Blogtan sergiye terfi eden altı eser, bu fotoğraflardan bir kaçının tuval üzerine aktarılmasıyla oluşan resimler. Beyaz bir arka planda yalın ve kesintisiz çizgiler tuvalin bir noktasında bitirilip tellerle tamamlanıyor. Tuvallerin üzerinden çıkan tellerin şekilleri ise o ana ait hislerin soyut bir şekilde ifade edilişi.

Ankaralı genç sanatçı Ali Şentürk’ün ilk solo sergisi ”Benden Kimseye Bahsetme” 9 Ekim’den 31 Ekim 2014 tarihine kadar SODA‘da görülebilir. 

Benden Kimseye Bahsetme 3

Ali Şentürk Kimdir?

Ali Şentürk 1985 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Heykel bölümünü 2012 yılında bitirdikten sonra aynı yıl aynı okul ve bölümde yüksek lisans yapmaya başladı. 2012 yılında ”Nowartis Hastayla 24 Saat” adlı kısa film yarışmasında arkadaşlarıyla beraber en iyi senaryo ödülüne layık görüldü. 2013 yılında Mamut Art Project’e katılarak çalışmaları Türkiye’deki en önemli koleksiyonlara girdi. Cer Modern konuk sanatçı programı dahilinde Cer Modern atölyelerinde çalışmalarına devam eden genç sanatçı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Ankara’da yaşıyor.

Behance

Cargo Collective

Facebook

Flickr

Daha fazla bilgi için: Etkinlik