Genç Türkler Londra’yı Ele Geçirecek!

CONTRA (Contemporary Turkish Art) Türk Çağdaş Sanatı’na özel ilk sanat sergisi ve sanatçıların eserleri Londra’daki Frieze Art Fair’le birlikte yer alacak. CONTRA’nın açılış edisyonunda, Londra Sanat Haftası süresince Londralı’lara İstanbul’un coşkulu sanat çehresi sunulacak.

Türkiye sınırları dışında gerçekleşen ilk Çağdaş Türk Sanatı sergisi olan CONTRA, Türkiye’deki sanat sahnesinin çeşitliliğini yansıtmayı ve genç yetenekler üzerine odaklanarak, birkaç isim tarafından çerçevelenmiş Türk sanatı imajını genişletmeyi hedefliyor. Türkiye’den 20 genç sanatçının işlerini barındıran sergide fotoğraftan videoya, ilustrasyondan sokak sanatına, entelasyondan yeni medyaya, oldukça geniş bir tayfta eser olacak.

Türkiye’deki genç yeteneklerin, mainstream olmayan üretimlerini sergilemek ve beklenmedik, alışılmadık yönlerini göstermek için CONTRA’nın en uygun bulduğu yer Londra’daki The Old Truman Brewery olmuş. Doğu Londra’nın kalbindeki bu mekan, şehrin yaratıcı merkezinin odağında olmakla birlikte, CONTRA sergisi ile aynı zamanda Moniker, The Other Art Fair ve Kinetica’ya da evsahipliği yapacak.

16-19 Ekim arasında The Old Truman Brewery, Londra’da gerçekleşecek sergiye mutlaka zaman ayırın.

Katılımcılar: Ali İbrahim Öcal, Alper Derinboğaz, Candaş Şişman, Cins, Elif Varol Ergen, Emre Ünal, Ethem Onur Bilgiç, Furkan “NUKA” Birgün, Gümüş Özdeş, Güneş Oktay, Ham, Huo Rf, Joana Kohen, Idil İlkin, Ilker Canıklıgil, Lalin Akalan, Merve Morkoç, Sinem Dişli, Sezer Arıcı, Ozan Türkkan, Volkan Kızıltunç.

Detaylı bilgi için: Contrafair

Facebook Etkinlik