Harbour-Edge-House-8

Harbour-Edge-House-5

Harbour-Edge-House-103

Harbour-Edge-House-7

Harbour-Edge-House-4

Harbour-Edge-House-3

Harbour-Edge-House-9

Harbour Edge House, Auckland menşeli Fearon Hay Architects‘in son projesi. Waitemata limanının iç kısımında yer alan 400 metrekarelik villa, 1910 yılında inşa edilmiş ve Auckland’in en eski sahil evlerinden biri olarak biliniyor.  20. yüzyıl öncesi bambaşka bir mimariyle inşa edilmiş bir yapıdan, modern ve sade bir sahil evine dönüşümü gerçekten kusursuz.

Ev restore edilirken, evi güzel yapan orijinal özellikleri bozulmadan yeni görünümüne kavuşturulmuş. Modern hayat ihtiyaçlarının hemen hepsine cevap veren evden kumsala direkt olarak yol olması da evde yaşayanlar için hayat kolaylaştıran bir detay.

Yeni açık mutfak, eski halinin sadece yenilenmiş bir ikizi gibi.  Evin yeni simetrisi sadece muhteşem bir uyum yaratmakla kalmamış ayı zamanda geçmişle gelecek arasında da bir bağ kurmayı başarmış.  Dekorasyon ve mimarisinin yanı sıra nefes kesen liman manzarası evi, herkesin ‘home sweet home’u olabilecek kadar kusursuzlaştırıyor. Evin dekorasyonundaki pirinç, deri ve beyaz detaylar eve sadelikle birlikte karakter de kazandırmış.