Oldmag02

Oldmag03

Oldmag01

İstanbul’da doğdum ve bu şehirden çok uzun süre ayrı kalmadım/kalamadım. Kültürel çeşitliliği her zerresinde barındıran bu yerin müzikal ve görsel çalışmalarımın ve hatta kararkterimin gelişimindeki etkisi büyük oldu. Zaten İstanbul’un kaotik yapısının detaylarında barındırdığı gizli düzen beni her zaman şaşırtmıştır. Bu açıdan bakıldığında illüstrasyonlarımda İstanbul’un karmaşık düzeninin etkisini ve büyük resmi oluşturan küçük hikayeleri detaylarda bulabilrsiniz. Tabii ki benim bakış açımla…

Önceleri sadece çizebilmek ve çok daha iyisini yapabilmek üzerine odaklanmıştım. Beğendiğim sanatçıların eserlerine bakıp onlar gibi olmak ve o kadar iyi çizebilmek istiyordum. Sonrasında kendi sınırlarımla tanıştım ve aslında gerçek başarının iyi çizmekten çok, yaratıcılık ve farklı bir anlatım dili geliştirmekten geçtiğini farkettim. Bu konu üzerine yoğunlaştım ve imzam olabilecek bir tarz üzerine kafa yordum. Hedefim, detaylarla ve detaylardaki küçük hikayelerle tamamlanmış büyük hikayeyi anlatmak, ayrıca insanların işlerimin önünde olabildiğince fazla zaman geçirmesini sağlamaktı. Bu isteklerimin büyük bir kısmını şu an kadar hayata geçirebildiğimi düşünüyorum ve gözlemliyorum. Gerek sergide gerekse sosyal medyada bana ulaşan yorumlar ve geri dönüşler oldukça olumlu ve benim için motive ediciydi.

Kendimi mesaj ileten bir “aracı” olarak görüyorum. Aynen bir kamera ile hayatın belli anlarını kaydetmek gibi. Ancak benim kayıtlarım, hayatın üzerine farklı efektler uygulanmış ve kurgulanmış bir versiyonu. Varolan belli düzeydeki yeteneğimin ve gözlemlerimin sonucunda ortaya çıkan, insanların kendilerinin yorumlayacağı ve istediklerini görebilecekleri aynalar bunlar. Çalışmalarımı paylaştığım kişilerin benim yolculuğuma ortak olma fikri beni hem mutlu ediyor, hem de heyecanlandırıyor.

 İlk hedeflerimden biri olan kişisel sergim “Yok Artık!” güzel bir şekilde sonuçlandı.

Şimdi sırada bu anlatımı zenginleştirmenin yollarını bulmak var. Bunun için oldukça heyecanlıyım. Maceranın sürmesi için yerinizde durmamanız süreki hareket halinde olmanız gerekir. Ben de gücüm yettiği sürece, size yeni bir şeyler anlatmak için bu civarda olacağım.

 Yeniden keşfetmek ve bulduklarımızı birbirimizle paylaşmak üzere…

Facebook

Twitter

Website