1986 yılının Temmuz ayında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde doğdum. Öğretmen bir babanın oğluyum. İnebolu’da güzel bir çocukluk yaşadıktan sonra Konya’nın Ereğli ilçesine taşındık. Orta ve lise eğitimimi Ereğli Anadolu Lisesi’nde aldım. Lise bittiğinde benden mühendis olmayacağını anlamam uzun sürmedi. Güzel Sanatlar’a yönlendirildim ve bu fikir gerçekten hoşuma gitti. 2007 yılında Grafik Tasarım eğitimi almaya karar verdim ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ne girdim.

Bugünlere geldiğimizde illüstratör ve grafik tasarımcı olarak çeşitli işler yapıyorum. Birçok reklam ajansı, dergi, gazete ve yayınevi için illüstrasyon ve tasarım hazırlıyorum. NTV Tarih, GQ Türkiye, Notos, Sabitfikir, Bant Mag., Skylife, Zero İstanbul, Mediacat , Tempo gibi dergilere kapak ve konu çizimleri, Radikal Gazetesi Kitap ekine birçok illüstrasyon, yayınevleri için kitap kapağı tasarımı ve kitap içi illüstrasyonu ürettim. İthaki Yayınları, Malatya Uluslararası Film Festivali ve 4. Bursa Uluslararası İpek Yolu Film Festivali’nde sanat yönetmeni olarak çalıştım. Türkiye’nin önde gelen birçok reklam ajansı ve markası için işler ürettim. Rock’n Coke 2011 gibi çeşitli festivaller ve etkinlikler için afiş, ilan ve illüstrasyon çalışmaları yaptım. Tiyatro oyunları ve sinema filmleri için afiş çalışmalarında bulundum. Halen Bakırköy Belediye Tiyatroları ve GalataPerform’un grafik tasarımcısıyım. Reklam filmleri, kısa filmler ve canlandırma filmler için konsept tasarımlar ve animasyonlar hazırladım.

Yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldım. İlk solo sergim Aralık 2013’de Milk Gallery’de “Tatlı Kabuslar” ismiyle açıldı. Çalışmalarıma İstanbul’daki atölyemde devam ediyorum.

Facebook

Twitter

Website