Hanna Barbera tarafından yapılan Amerikan yapımı çizgi film Scooby Doo, bir dönemin en sevilen çizgi filmlerindendi. 1969 yılında ABC’de yayınlanmaya başlayan Scooby-Doo, bölüm başından sonuna kadar esrarengiz olaylar ve gerilim dolu ilerliyordu. En azından  o yaşlarda bize öyle geliyordu. Kızıl saçlı güzel Daphne, sarışın yakışıklı Fred, gözlüklü zeki kız Velma, saftirik Shaggy ve çizgifilmin ismini aldığı köpeği Scooby Doo… Hayaletler, periler ve entrikalarla başlayan çizgi filmin sonu hep ekibin aslında doğaüstü olaylarla değil kötü insanlarla uğraştıklarını anlamalarıyla son bulurdu. Madalyonun diğer yüzü ise ne ruhlar ne periler. İşte Scooby-Doo hakkındaki teoriler…

Bir teoriye göre Scooby-Doo tamamen uyuşturucu etkisinde yazılmış fantastik bir kurgudan ibaret. Shaggy karakteri liseden terk, boş zamanının çoğunu kafasını güzel yapmaya harcayan hippi bir müptezel. Köpeği Scooby Doo bir hayal ürünü değil fakat tabii ki konuşmuyor. Bu tamamen Shaggy’nin uyuşturucu halüsinasyonları. Scooby ve Shaggy, genellikle hep Gizem Makinesi’nin arkasında oturuyorlar çünkü orada ot içiyorlar. Hemen arkasından yedikleri atıştırmalar mançiz olduklarını ve atıştırmanın ardından gelen cesur teoriler kafalarının bir hayli güzel olduğunu gösteriyor. Shaggy ve Scooby’nin genelde çok yemelerinin en büyük nedeni sürekli mançiz olmaları. Ayrıca çizgi filin film versiyonunda Shaggy Mary Jane isimli bir kıza aşık olur ve kız olduk.a aktf bir marihuana kullanıcısıdır.

Peki ya ekibin geri kalan üyeleri? Neden sporcu ve popüler olan bir kız nerd ve müptezel bir çocukla takılıyor?

Fred ve Dapne, en popüler çiftlerden biri. Fakat onlar kafalarının güzel olmasını popüler olmaktan daha çok umursuyorlar. Grup uyuşturucu kullanıyor çünkü Velma, ot kimyasıyla bir hayli haşır neşir. Shaggy, belli ki hiçbir pahasına ot içmeyi bırakmayacak kadar müptezel olmuş durumda… Daphne çok zengin olduğu için uyuşturucuya harcayacak çok parası var ve grubun lideri Fred kullanmak istediği sürece o da kullanmaya devam edecek. Ayrıca Daphne ve Fred birer seks bağımlısı. Velma, Shaggy ve Scooby diğer işlerle meşgul olurken onlar gizlice Gizem Makinesi’ne girip garip seks fantazilerini gerçekleştiriyorlar.

Peki ya Velma? Birçok kişi onun lezbiyen olduğunu düşünüyor. Fakat Velma, grubun geri kalan üyelerinden çok Scooby ile takılmayı tercih ediyor. Ve asıl umrunda olan da uyuşturucu değil. O bir ‘zoosexual’. Yani karşı cins veya hemcinsine değil hayvanlara ilgi duyuyor. Diğerleri bakmazken Scooby’e baştan seksi dokunuşlarda bulunuyor.

Çocukluğumuzdaki o saf dünyayı imha eden bu teori, çizgi filmi birkez daha izledikten sonra gözünüze daha anlamlı görünebilir ve “Sen de mi Scooby-Doo?” dedirtebilir…

Kaynak: Trol Pasta.Wikia.com