Türkiye’de seveni çok olan 1976 doğumlu Norveçli sanatçı Ane Brun, 1 yıl sonra yeniden İstanbullu sevenleriyle biraraya gelmeye hazırlanıyor. 12 AAralık Cuma gecesi İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Ane Brun konseri Küçükçiftlikpark’ta yapılacak ve bu sefer daha geniş bir kitleye hitap edecek. En son 2013 yılında Salon’da canlı izleme fırsatı bulduğumuz Ane Brun’un, üçüncü İstanbul ziyareti Garanti Caz Yeşili ve Goldnight katkılarıyla olacak. Konserin biletleri bugün satışa çıkıyor. Dün Lale kartı olanlara açılan bilet satışı, bugün saat 10:00’dan itibaren herkese açık olacak. Biletler tükenmeden soluğu Biletix‘te alın.

Ane Brun Kimdir?

Norveçli müzisyen, 2003’te yayımladığı ilk albümü Spending Time with Morgan’ın ardından yayımladığı Temporary Dive (2005) albümüyle Norveç Grammy Ödülleri’nde “En İyi Kadın Sanatçı” seçildi. Son stüdyo albümü olan It All Starts with One’ı 2011’de yayımlayan Brun, müzikteki 10. yılını geçtiğimiz yıl retrospektif bir albümle kutladı. Brun, albüm için düzenlenen turne kapsamında, Kasım 2013’te İstanbul’a ikinci kez uğramış ve Salon İKSV’deki üç performansıyla dinleyicilere hafızalardan silinmeyecek konser deneyimleri yaşatmıştı. Özellikle bir tür meditasyon alanı olarak gördüğü sahnedeki farklı tarzıyla dikkat çeken Ane Brun’ün Salon İKSV’deki tüm performansları için biletler günler öncesinden tükenmişti.

Daha önce albümlerine almadığı şarkılarını ve cover’ları Rarities (2014) adlı son albümünde bir araya getiren Ane Brun, bu kez hiç duyulmamış parçalarını ve Ain’t No Cure For Love (Leonard Cohen), From Me To You (The Beatles), It’s Alright (Baby’s Coming Back) (Eurythmics) gibi klasikleşmiş şarkıların yorumlarını İstanbullu hayranlarıyla paylaşmak için 12 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park’ta olacak. Ane Brun öncesinde ise 2013 yılında Skisser albümüyle müzik dünyasına adım atan İsveçli şarkıcı ve söz yazarı Alice Boman, huzur veren sesiyle KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak.

Detaylı bilgi için:İKSV

Facebook

Instagram

Twitter