31 Ekim malumunuz dünyanın dört bir yanında yana yakıla kutlanan Halloween / Cadılar Bayramı. Son yıllarda İstanbul’da da benzer kutlamalar, partiler veya anlamsız organizasyonlar oluyor. Bugünün hakkını vermek ve gerçekten ilginç bir kostüm kiralamak veya satın almak istiyorsanız By Retro size aradığınızdan fazlasını verecek.

Suriye Pasajı’nın içinde bulunan By Retro, İstiklal’in eskisi. İkinci el kıyafet ve aksesuar satan By Retro aynı zamanda bir kostüm vahası. Birçok dönem dizisinin ve filminin kıyafet ihtiyacını sağlayan dükkanın sahibi Hakan Vardar, bu kıyafetleri Avupa’nın çeşitli şehirlerinden topluyor.

By Retro, oldukça büyük ve içeride çok fazla seçenek olduğundan işiniz biraz uzun sürebilir. Bu yüzden önceden hangi kılıkta olacağınıza önceden karar vermeniz iyi olabilir.

Kıyafetleri almaya kalkarsanız astarı yüzünden pahalıya geliyor. Zaten By Retro’nunda satmaktansa kiralamak daha çok işine geliyor çünkü sürümden kazanıyor. Sizi uyarmak istediğimiz en önemli konu eğer buradan kostüm alacaksanız işinizi sakın son dakikaya bırakmayın. By Retro’da çok fazla sirkülasyon olduğundan kostümü kuru temizlemeye verecek kadar zamanınız olsun.

Adres: Suriye Pasajı İstiklal Caddesi 166/C, Beyoğlu

Telefon:  (0212) 245 64 20

By Retro