Gamze Yalcin 3

Gamze Yalçın 2

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Gamze, İsviçre merkezli ‘The Do School Project Vakfı işbirliğinde Filipinler’de geçirdiği 6 ayın sonunda illüstrasyon yapmaya karar verdi.

Bu kararının ardından 2011 yılından bu yana iç mekanlar için illüstrasyonlar hazırlayıp, uygulamalara dönüştüren sanatçı ,2012 yılında gerçekleştirdiği Bhutan seyahatinden aldığı ilhamla 2013 yılında ‘ Bhutan1912′ isimli bir sergi gerçekleştirdi. Çeşitli şehirlerde uyguladığı sergi projesi, halen devam ediyor.

Mobil halde olmak ona ilham verse de, o duvarlar arasında bölünse de, son bir yıldır, ona iş ve hayat enerjisi veren stüdyosunun bulunduğu Sumahan’da vakit geçirip, tüm proje tasarımlarını burada üretiyor.

İç mekanlar için illüstrasyon üreten Gamze, kimi zaman duvar üzerine, kimi zaman mobilya üzerine, konsept projeleri ile iç mekanlar için keyifli hikayeler üretmeye devam ediyor. Bambaşka disiplinler için proje üreten iç mekan sanatçısı, her projede karşısına çıkan yeni konulardan ve hikayelerden ilham alıyor. Çalıştığı markalar ve mimari firmalar arasında Habitat, Addres İstanbul, Erensan, Dem Bebek, Kozmonot, Dut Cafe, KG Mimarlık, ID Mimarlık, Tasarım Parkı, Adnan Serbest, The Marmara Hotel Bodrum, La Paz Cafe Bar, Maersk, Flatofis gibi markalar var. Gamze şu sıralar 5- 9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul Design Week 2014’de Hollandalı tasarımcı Jacob De Baan’ın düzenlediği’ ‘Taze Tasarım’ sergisi için İstanbul sokak kültüründen etkilenerek oluşturduğu bir artstone wall panel üzerinde illüstrasyon çalışmasıyla uğraşıyor. 2015 yılındaki en büyük amacı, zamanının büyük bölümünü Sumahan’daki atölyesinde ve ilham aldığı şehirlerde geçirerek kişisel sergisine hazırlanmak.

Bhutan1912

Facebook

Instagram

Website