Avustralya’nın en büyük kısa film festivali Tropfest, ilk kez 1993 yılında Syndey’de 200 kişilik bir kafede Avustralyalı film yapımcısı John Pelson aracılığıyla hayat bulmuştu. Zamanla 5 kıtaya ve onlarca ülkeye yayılan dünyanın en geniş çaplı kısa film festivaline dönüşen Tropfest’in yapıldığı ülkeler arasında geçen yıl Türkiye de girmeyi başarmıştı. Bu yıl 9 Kasım’da Babylon’da yapılacak olan etkinlik 11 Kasım’da Çanakkale’de, 13 Kasım’da Ankara’da ve 14 Kasım’da Eskişehir’de gerçekleşecek. Tüm filmseverlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Dünyanın birçok yerinden Elijah Wood, Will Smith, Ewan McGregor, Cate Blanchette, Salma Hayek ve Samuel L. Jackson gibi ünlüler tarafından desteklenen Tropfest, en iyi filmlerin milyonlarca insan tarafından izlenmesi için milyonlarca dolara mal olmasının gerekmediği, sadece dışarı çıkıp, filmi çekip, dünyayla paylaşmak gerektiği fikrini savunuyor.

Tropfest Nedir?

Babylon’da gerçekleşecek olan festivalde finale kalan 9 Avustralya yapımı film gösterilecek. Etkinliğin devamında ise sahne, soul ve funk ritimleriyle Avustralyalı/Türk müzik grubu Bashka’ya devredilecek.

Program

18:00 Kapı Açılış

18:30 Gösterim Saati

20:00 Bashka

Etkinlik

Babylon