http://vimeo.com/54327010

Yarınki Jack White konserini birçoğumuzun heyecanla beklediği Jack White konserinin yılın unutulmayacak konserlerinden biri olacağına hiç şüphemiz yok. The White Stripes’in beyni, kalbi her şeyi olan White ayrıca The Raconteurs ve The Dead Weather gibi grupların da kurucu üyesi. Rolling Stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak gösterilen müzisyen, geçtiğimiz aylarda son yirmi yılın en çok satan plağı rekorunu elde eden ikinci albümü Lazaretto’yu kendi plak şirketi Third Man Records üzerinden XL Recordings ve Columbia Records işbirliği ile yayımlamıştı. Jack White, efsane müziğinin yanısıra rockstar duruşuyla da birçok kişinin haklı olarak idolü. Cuma günü Volkswagen Arena’da saat 18:00’da başlayacak olan konsere yetişmek için işten izinler şimdiden alınsın!

Jack White Hakkında Bilmedikleriniz

1. Asıl adı John Anthony Gillis olan sanatçı Jack White adını kullanıyor.

2. Jack White’a göre şimdiye kadar gelmiş geçmiş en iyi DJ’in John Peel.

3. Jack White on kardeşten en küçüğüdür.

4. Bob Dylan, Jack White’a kaynak yapmayı öğretmiş.

5. Jack White’a göre bilgisayar programlarıyla kayıt yapmak ihanet gibi bir şey. Kendi hala analog kayıt yapıyor ve bantlarını tıraş bıçağı ile yeniden düzenliyor.

6. Jack White’ın bir kızı ve bir oğlu var ve ikisi de müzik ile ilgileniyorlar. Oysa Jack White bunu çok sıradan buluyor. Çünkü kendi Charlie Chaplin’in çocuğu olsaydı asla komediyle ilgilenmezdi.

7. Jack White ilk solo single çalışmasını on dakikada kaydetmiş. Şarkının süresi bir dakika.

8. Ayda yürüyen ikinci astronot olan Buzz Aldrin, Jack White ile bir röportaj yaptı.

9. Jack White’ın rekor üstüne rekor kıran albümü Lazaretto ilk hafta sadece 40 bin sattı. Albümü hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

10. Jack White’ın en büyük hayali uzayda çalan ilk müzisyen olmak. Bununla ilgili gizli projeleri olduğunu doğrulamış.

Kaynak: Babylon

Biletix