Barış Alp 2

Barış Alp 3

1984 yılında dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünü 10 senede bitirdi. Okullarla arası hiç iyi olmamıştı ki zaten okulun da ona verecek bir şeyi olmamıştı (kime olmuştu ki zaten) çalışmayı tercih etti ama bir şekilde geri dönüp kavga dövüş bitirmeyi bildi. Eğitim şarttı!?

2006 da yönetmenliğini yaptığı ilk müzik video olan “Kukla” toplamda 100 liraya aldığı karton, hamur ve çeşitli zımbırtılarla stop-motion olarak üretildi. Kısıtlı şartlarda yapılmış olsa da beğenildi, önünü açtı, devamı geldi. Bu ucuz video sonrasında “110” müzik grubu için yönetmenliğini yaptığı “Geri Dönme” dönemi itibariyle Mtv ve Dream Tv de en çok izlenen video oldu. Aynı grubun albüm tasarımlarını da yaptı (albüm Türkiye’deki ilk usb albüm özelliğini taşımaktaydı ve albüm tasarımı itibariyle de ilgi topladı). Televizyon için birçok farklı mecrada video üretti. Müzik ve reklam video yönetmenliği yaparken bir yandan belgeseller ve görsel tasarımlar da yaptı. Birçok marka için logo ve illüstrasyonlar, “Dot” tiyatrosu için tasarım ve dekorlar üretti. Zamanla asıl dalını video olarak belirledi diğer meseleleri keyfi için tercih etti.

Sektörle arası pek iyi olamadı zaten sektörle de iyi olmaya çalışmadı. Ama para da lazımdı. 
Mevzuya geç uyandı belki ama bol bol izledi, okudu, yazdı, çizdi. Hala olmadı, “Olmak” da olunacak bir şey değildi. Daha da izlemesi, okuması, yazması, çizmesi gerekti. Belki bir gün o filmi çekecekti ya da o resimli romanı çizecekti…. Belki de hiçbiri olmayacaktı ama olsundu, mutlu bir süreç geçirecekti. Ne fark edecekti ki zaten diğerleri gibi aynı yerde bitecekti. Bazıları izlesin, okusun, baksın, değerlendirsin yeterdi. O yüzden üretmeye devam edecekti.

Behance

Facebook

Filmline

Linkedin

Twitter

Vimeo