Ceren Ceylaner 2

Ay sonuna kadar Müphem Sergi’de çalışmasını görebileceğiniz Ceren Ceylaner, tablolarında genellikle insana dair olanı, yalnızlığı, portreleri, farklı cinsiyetleri ve güdülen cinsiyet politikalarını, kadın bedenini, psikolojisini, ihtiyaçlarını, tahakkümünü ve istismarını konu ediyor. Ceylaner’in solo sergilerinde gerçekleştirdiği performanslar, özellikle çok ilgi görüyor.

Bunu yaparken, en çok da kendi bedeninden , birikimlerinden ve toplumsal gözlemlerinden yola çıkıyor. Yapıtlarında değişik teknikleri (Boya, Kolaj,Heykel, Fotoğraf, Seramik, Dans – Performans…) ve farklı disiplinleri harmanlamaktan oldukça keyif alıyor gibi görünen sanatçı,  işlerinde kadın bedenini kuşatan kültürel kodları ve bu kodların eleştirisini hissettiriyor.

Ceren Ceylaner, 1999-2014 yılları arasında yerli, yabancı pek çok eğitmenle, Çağdaş Dans, Klasik Bale, Latin Amerika ve Salon Dansları (samba,cha cha cha, rumba, jive, paso doble, viyana valsi …) çalıştı ve dans eğitmenliği yapmaktadır. Varlığını dans ettikçe daha çok hissettiğinden; dansı sanat çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürmektedir…

Facebook