Heyecanla beklenen 72. Altın Küre Ödülleri, sinema ve TV kategorilerinin aday listesi açıklandı. 2014’ün En İyi Filmleri listemizdeki Birdman ve yine listemizde yer alan Boyhood 5 dalda adaylıklarıyla dikkatlerimizi çekti. Bazı aday seçimlerinde mantık hataları ve hakkı yenen yapımlar olsa da ödüllerin sahiplerine kavuşacağı 11 Ocak Pazar gecesini heyecanla bekleyeceğiz. Favori adaylarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

ADAY LİSTESİ

En İyi Film (Drama)

Boyhood

Foxcatcher

The Imitation Game

Selma

The Theory of Everything

En İyi Film (Komedi / Müzikal)

Birdman

The Grand Budapest Hotel

Into the Woods

Pride

St. Vincent

En İyi Yönetmen

Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)

Ava DuVernay (Selma)

David Fincher (Gone Girl)

Alejandro Gonzalez Inarritu (Birdman)

Richard Linklater (Boyhood)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Steve Carell (Foxcatcher)

Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)

Jake Gyllenhaal (Gece Vurgunu / Nightcrawler)

David Oyelowo (Selma)

Eddie Redmayne (The Theory of Everything)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Jennifer Aniston (Cake)

Felicity Jones (The Theory of Everything)

Julianne Moore (Still Alice

Rosamund Pike (Kayıp Kız)

Reese Witherspoon (Wild)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi / Müzikal)

Ralph Fiennes (The Grand Budapest Hotel)

Michael Keaton (Birdman)

Bill Murray (St. Vincent)

Joaquin Phoenix (Inherent Vice)

Christoph Waltz (Big Eyes)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi / Müzikal)

Amy Adams (Big Eyes)

Emily Blunt (Into the Woods)

Helen Mirren (The Hundred-Foot Journey)

Julianne Moore (Yıldız Haritası)

Quvenzhane Wallis (Annie)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Robert Duvall (The Judge)

Ethan Hawke (Boyhood)

Edward Norton (Birdman)

Mark Ruffalo (Foxcatcher)

J.K. Simmons (Whiplash)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Patricia Arquette (Boyhood)

Jessica Chastain (A Most Violent Year)

Keira Knightley (The Imitation Game)

Emma Stone (Birdman)

Meryl Streep (Into the Woods)

En İyi Senaryo

Birdman (Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacabone, Alexander Dinelaris ve Armando Bo)

Boyhood (Richard Linklater)

Gone Girl (Gillian Flynn)

The Grand Budapest Hotel (Wes Anderson)

The Imitation Game (Graham Moore)

En İyi Müzik

Birdman (Antonio Sanchez)

Gone Girl (Trent Reznor & Atticus Ross)

The Imitation Game (Alexandre Desplat)

Interseller / Interstellar (Hans Zimmer)

The Theory of Everything (Johann Johansson)

En İyi Şarkı

“Big Eyes” (Big Eyes)

“Glory” (Selma)

“Mercy Is” (Noah)

“Opportunity” (Annie)

“Yellow Flicker Beat” (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm I

En İyi Yabancı Film

Tourist / Force Majeure (İsveç)

Gett: The Trial of Viviane Amsalem (İsrail)

Ida (Polonya/Danimarka)

Leviathan (Rusya)

Tangerines (Estonya)

En İyi Animasyon

Big Hero 6

The Book of Life

The Boxtrolls

How to Train Your Dragon 2

The Lego Movie

Televizyon Adayları

En İyi Dizi (Drama)

The Affair

Downtown Abbey

Game of Thrones

The Good Wife

House of Cards

En İyi Dizi (Komedi)

Girls

Jane the Virgin

Orange Is the New Black

Silicon Valley

Transparent

En İyi Mini Dizi & TV Filmi

Fargo

The Missing

The Normal Heart

Olive Kitteridge

True Detective

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Clive Owen (The Knick)

Liev Schreiber (Ray Donovan)

Kevin Spacey (House of Cards)

James Spader (The Blacklist)

Dominic West (The Affair)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Claire Danes (Homeland)

Viola Davis (How to Get Away with Murder)

Julianna Margulies (The Good Wife)

Ruth Wilson (The Affair)

Robin Wright (House of Cards)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)

Louis C.K. (Louie)

Don Cheadle (House of Lies)

Ricky Gervais (Derek)

William H. Macy (Shameless)

Jeffrey Tambor (Transparent)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)

Lena Dunham (Girls)

Edie Falco (Nurse Jackie)

Julia Louis-Dreyfus (Veep)

Gina Rodriguez (Jane the Virgin)

Taylor Schilling (Orange Is the New Black)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)

Martin Freeman (Fargo)

Woody Harrelson (True Detective)

Matthew McConaughey (True Detective)

Mark Ruffalo (The Normal Heart)

Billy Bob Thornton (Fargo)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)

Maggie Gyllenhaal (The Honourable Woman)

Jessica Lange (American Horror Story: Freak Show)

Frances McDormand (Olive Kitteridge)

Frances O’Connor (The Missing)

Allison Tolman (Fargo)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Matt Bomer (The Normal Heart))

Alan Cumming (The Good Wife

Colin Hanks (Fargo)

Bill Murray (Olive Kitteridge)

Jon Voight (Ray Donovan)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Uzo Aduba (Orange Is the New Black)

Kathy Bates (American Horror Story: Freak Show)

Joanne Froggatt (Downton Abbey)

Allison Janney (Mom)

Michelle Monaghan (True Detective)