Union 22, Ekim ayının sonunda kapılarını açtı. Nişantaşı taraflarına sergi açılışları dışında yolumuz düşmese de Union 22 için yollara düştük ve mekanı ziyaret ettik. Union 22 sadece bir restoran veya kafeden çok daha fazlası.

Hem yemek yenebilen hem de çeşitli sanat eserlerine ev sahipliği yapan bir yer olma özelliği taşıyan Union 22’ın kurucuları Ekin Ergök ve Orhan Aşıcıoğlu, lise yıllarından beri arkadaş ve yılların dialoğunu iş hayatına taşımaya karar vermişler. Yıllardır böyle bir mekan açma hayali kuran ikili, mekana bu nedenle birlik ve beraberliğin sembolü olarak Union ismini uygun görmüşler. Uninon’ın yanında gelen 22 ise hem ikilinin uğurlu sayısıymış hem de numeroloji de en güçlü rakam olma özelliğini taşıyormuş.

Gelelim Union 22’nin yeme içme kısmına… Kahvelerini Kaan Bergsen’in Petra’sından alıyor Union 22, gitmişken mutlaka için. Mutlaka listenize bir de patlıcanlı kokteylini ekleyin, son derece özgün ve lezzetli. Menüde damak tadınıza göre bir şey bulacağınızın garantisini veriyoruz. Özellikle hamburgeri çok başarılıydı.

Galeri kısmını sakın es geçmeyin. Custom Rebels ceketler gibi limited parçalara da rastlamanız olası.

Facebook