Emre Karacan 3

Amasya’da 1991 yılında dünyaya geldim. Ardından babamın memuriyeti nedeniyle ufak tayin gezintilerine çıktık. Birkaç il / ilçe gezindikten sonra Samsun’a sabitlendik. Hayal meyal hatırlasam da oradan buradan biriktirdiklerimi karalar dururdum. İlkokula Samsun ‘da devam ettim ve müzik öğretmenimin yönlendirmesiyle Samsun Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandım. Lisenin bana çizimi unutturmayışı güzeldi. Hep işin içerisindeydim çünkü. Özgürce çizdiklerim ve zorunlu çizdiklerimin arasında gidip geldim belli bir dönem.

Emre Karacan 2

Ardından lisenin bitişiyle Anadolu Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Bölümü’nde eğitimime başladım. Lise dönemimde de hep ilgimi çeken çizim dalı illüstrasyon ve çizgi romandı ve bunlara daha çok yönelme fırsatı yakaladım. Birçok çizerle beraber iş yapma şansım oldu. Yurtdışından ve yurtiçinden gelen işlerle daha çok sevdiğim işleri yapmaya başladım. Ailemin eşsiz katkılarıyla da daha güçlü hissettim her zaman.

Emre karacan 4

Şu anda ise eğitimim devam ederken 2 senedir senaryosu üzerine çalıştığım ”Göçebe” için bir tanıtım animasyonu üzerinde çalışıyorum. Animasyonun yayınlanmasının ardından çizgi romanı çizmeye başlayacağım.

Behance

Facebook