Personhood 1

Resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf ve video üzerine Atina’da üretimini sürdüren çok disiplinli sanatçı Manolis Anastasakos, işleriyle ilk kez İstanbullu sanatseverlerle buluşacak. Şimdiye kadar üç kişisel sergi yapan sanatçının bu seferki sergisinin adı Personhood II.

Personhood 2

Personhood II’de sanatçı, etrafında bütün olup bitenlerden duyduğu rahatsızlıklara ve içgüdüsel duygulara yeni bir biçim kazandırmayı amaçlıyor. Sosyal ve siyasi yaşama hükmeden objeleri ve sembolleri kullanarak her insanın sahip olduğu bireyliğe ve iç benliğe ait sonuçlarla izleyiciyi yüzleştiriyor. Dünya çapındaki ekonomik açıdan harap olan bütün ülkelerin metaforu sanatçının çalışmalarında gözler önüne seriliyor.

Personhood 3

“Neden mutluluğu aradığımızı bulmaya çalışıyorum; fakat kesinlik/belirlilik bizim için daha önemli. Aslında şu ana kadar hiç bir şey bulamadım, ancak bu arayıştan keyif alıyorum.” Personhood II sergisi, izleyicileri Manolis Anastasakos’un bu sorgulama ve araştırmasına tanıklık etmeye davet ediyor.

Hush Galeri, Yunan Sanatçı Manolis Anastasakos’un “Personhood II” isimli solo sergisine “10 Ocak – 9 Mart 2015” tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Sanatçı işlerinde Yunanistan’ın IMF ve AB denetimi altında kaldığı 2010 yılı dönemine ve medyanın kışkırtmaları ile sağlanan gerilimli “isyan” atmosferine ayna tutuyor. Bu ortamın insan davranışları, içsel düşünceler ve duygulardaki yansımalarını belgeliyor. Açlık korkusu ve ekonomik gerilemeden kaynaklı toplumdaki sosyal huzursuzlukların yansımalarına odaklanan “Personhood II” adlı sergi Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11.00-18.00 saatleri arasında Yeldeğirmeni’nde konumlanan Hush’da gezilebilir.

Facebook

Hush Gallery

Twitter