Erin 1

Erin 5

Erin İlkcan Aslan, üretim süreci içerinde iş’lerini, herhangi bir disipline bağlı kalmadan psikoanalitik bilgiye, gözlemlenen bilgiye ve insan bilincinin var olmak için şekillendirdiği tüm tutumlar üzerinden beslenerek sürdürmektedir. Bu işler için, yerine ve içinde bulunulan durumlara göre kendine enstürman seçerken Dijital kolaj, video, ses ve nesne enstelasyonları, serigrafi baskı, tuval üzerine çeşitli teknik ve malzemelerle yapılan çalışmalar (çoğunlukla akrilik boya), yanıcı malzemeler gibi geniş bir skalada üretim yapar.

Erin 8

Erin 4

2012 senesinden bu yana ağırlıklı olarak görsel sanatlara yönelmiş, işlerini belirleyici olan tüm formlardan arındırarak şekillendirilmemiş kılmaya çalışmaktadır. Ankara ‘da çeşitli sergiler ve organizasyonlarda bulunmuş, 2014 senesinin Temmuz ayında ”Symbolon : Kubrick ve Ben” isimli kişisel sergisini Budapeşte’de sanatseverlerle buluşturmuştur.

Erin 3

Erin 4

Kolektif çalışmalar içerisinde tamamen farklı işleriyle yer almakta olan sanatçı, üretiminin başlıca gereksinimi olarak kişinin kendisi ile kurduğu sağlıklı iletişim olduğunu vurgulamakta ve sembollerini her disiplinden işlerinin içerisine gizlemektedir. Bunun dışında amatör olarak edebiyatla da ilgilemekte olan sanatçı, kitabını tamamlamak için çalışmalarına devam etmektedir. Hala Ankara’da yaşamakta olan Aslan, üretimlerine mekan sınırlaması olmadan devam etmektedir.

Tumblr