‘Leke x NOW.’, sanatseverlerin başını ‘vertigo’ etkisiyle döndürmek için bir gecede onları Indigo’da bir ressam, bir bale duayeni, dört balerin ve üç DJ ile karşılayacak. Eserlerinde kadın figürleri kullanan Leke sanatçısı Cansu Taştan’ın her eserinde farklı bir öykü var. Bu eşsiz eserlerden dördü bale duayeni Ömer İnanç’ın dokunuşuyla kadın ruhunun yoğun hislerini ve ifadelerini barındıran koreografilere dökülecek.

Indigo’da dört kadın portresi dijital olarak canlanacak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı klasik bale eğitimini tamamlayan ve Hodjapasha Dance Theatre baş dansçısı Beril Baştürk’ün yanı sıra yükselen genç yetenekler Şiva Cambazoğlu, Elif Aktaş ve Selin Erkek bu koreografilere hayat verecek.

Eğlencenin sanatın büyüsü altında devam edeceği gecede Doruk Han ve Ege Konuk (K.S.A a.k.a Kein Stress Alter) sanatseverlere eşlik edecek ve dans performanslarından hemen sonra Murat Uncuoğlu sanatın sahnesini devralacak.

Gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri sosyal, kültürel ve sanatsal bir mecra sağlamak amacıyla kurulan, sanatı gece hayatına getiren Leke Community ve yaratıcı etkinlikler üreten, iyi olduğuna inandığı müziği sunan ve tasarım faaliyetlerinde bulunan bir kent kültürü markası NOW. Indigo’da benzersiz bir işbirliğine imza atıyor.

Leke Community – NOW. işbirliğiyle sanat ile eğlence birbirine karışınca başlar dönecek ve ortaya sıra dışı bir gece çıkacak: Vertigo. 22 Ocak Perşembe 22.00’de Indigo’da sanatseverler bol bol müziğin yanında sıra dışı resimlerle ve bu resimlerden ilham alarak canlandırılan dans performanslarıyla karşılaşacak.

Etkinlik

Leke Community