15 Ocak’ta Çukurcuma’da bulunan BLOK art space’in mekanında ve yanı başındaki boş bir inşaat binasında açılan Dalgalar // Waves isimli sergide her küçücük şeyin bir diğerini nasıl etkilediğini ve nasıl da farklı dönüşümlere yol açabildiğini keşfetmeye çağırılıyorsunuz.

Serginin açılışında Alp Çoksoyluer, Alper Derinboğaz, Refik Anadol, Buşra Tunç, Ayşe Gül Süter, Candaş Şişman, Deniz Kader, Erdal İnci, Korhan Erel, Osman Koç ve Ozan Türkkan’ın farklı dalga türlerini kullanarak gerçekleştirdikleri deneysel işlerle etkileşime geçen kalabalık, Türkiye’nin en önemli yeni medya sanatçılarıyla bir araya geldi.

Yapım aşamasındaki boş ve karanlık bir binaya kurulan işlerle Türkiye’deki sanat izleyicisine deneysel ve deneyimsel bir alan açan sergi, birçok interaktif ışık, ses ve mekan yerleştirmesi, performansı ve video çalışmalarına yer veriyor.

İki yıldır üzerinde çalışılan “Dalgalar” sergisinin küratörü Ebru Yetişkin, dünyanın en prestijli etkinliklerine katılan araştırmacılar, mühendisler, tasarımcılar, makerlar ve sanatçılarla birlikte güncel toplumsal değişimin nasıl gerçekleştiğini incelediklerini belirtiyor.

Sergi boyunca Cumartesi günleri saat 17:30’da toplumsal olayları ve sanatın güncel halini dalgalar kavramı ile fizik, mimarlık, siyaset, felsefe ve sosyoloji üzerinden tartışacak konuşmalar ve çeşitli canlı performanslar da olacak.

Etkinliklerin tümünün ücretsiz olduğu “Dalgalar” sergisi 28 Şubat’a kadar ziyaret edilebilir.

Block art space

Block art space Website