Merve Engin’in oynadığı Kesit isimli oyunda bireysel yaşam, aile bireylerinin birbiri ve toplumdaki etkileri, yaşam mücadelesi gibi temelde insan ilişkilerini, duygularını işlerken aslında temellerini günledik yaşamımızda göz yumduğumuz ve duygusal etkisi gün geçtikçe azalan kadına yönelik şiddet, taciz gibi konulara dikkat çekmektedir.

Kesit’in konusu

Geçimini figüranlık ve palyaçoluk gibi günlük işlerden karşılayan Gizem, tiyatroya olan aşkının ümitsizleştiği noktada Hazar Kalemcioğlu’nun yöneteceği Kesit adlı oyun için başrol teklifi alır. Canlandıracağı karaktere olan yakınlığı onu anılarına, aile ve aşk hayatına doğru bir yolculuğa götürür. Evi ile sahne arasındaki yolculuğunda Gizem; Semra karakterinin yaşadıklarını çözümlerken, günlük yaşamımızda göz yumduğumuz durumlara, insani değerlere değinerek kendinin ve kadının dünya üzerindeki konumuyla yüzleşmemize neden oluyor.

Bu akşam ilk kez yayınlanacak Yönetmenliğini ve yazarlığını Birim Ömer Erol’un, yardımcı yönetmenliğini ise Melis Öz’ün yaptığı Kesit’i Şubat ayı boyunca 5,12, 19 ve 26 Şubat saat 21:00’da Sekizincikat’ta.

Biletix