1996’da Avustralya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek yazılan ‘The Stones-Taşlar, 20 yıldan bu yana, 80’in üzerinde ülkede sahnelendi. Oyunun yazarı ve yönetmeni Avustralyalı Tom Lycos yönetmenliğinde  sahnelenecek olan oyun Craft Tiyatro’da.

Siz olsaydınız ne yapardınız?

Dünyanın en önemli gençlik oyunlarından biri kabul edilen ve yasanmış bir hikayeden uyarlanan “TAŞLAR”, izleyiciyi kendinden olmayanın yerine koymaya, ‘öteki’ ile empati kurabilme yeteneğini sınamaya soyunduracak. Oyunu izlerken, hem ‘taşı atan’, hem ‘taşa muhatap olan’ tüm karakterleri anlarken bulacağız kendimizi.

Çocuk, Polis, Hakim, Anne, Madurun Eşi… Tüm karakterleri bildiğimiz bütün ezberlerin ötesinde değerlendirmemize fırsat tanıyacak olan ‘TAŞLAR’ izleyeni de oyunun içine dahil eden unutulmaz bir tecrübe yaşatacak.

‘Taşlar’ kadrosunda; Olgu Baran Kubilay – Ümit Bekar / Erdeniz Kurucan – Çağdaş Dilber gibi tiyatronun genç ve gelecek vadeden isimleri yer alıyor. Oyunun süpervizör koltuğunda ise tecrübeli bir isim, İpek Bilgin bulunuyor.

Oyun, 1-7-8-14-15-21-22 Şubat tarihlerinde saat 13:00’te Craft Tiyatro’da olacak.

Etkinlik fiyatı:20 TL

Adres: Zühtüpaşa Mah Şefik bey Sk. No:17 Kadıköy / İstanbul

 Craft Tiyatro