Montreal’de yaşayan fotoğrafçı Ali İnay, şehir manzaraları, mimari ve seyahate odaklı çekimler yapan bir fotoğrafçı. Büyükbabasından kalan eski bir fotoğraf makinesi sayesinde fotoğrafçılığa merak salmış da değil. Hatta ilk fotoğraf makinası Sonny W30’u liseden sonra Belçika’da erasmusa gittiği sırada almış. Şubat 2012 yılında ise açtığı Instagram hesabıyla her gün fotoğraf çekmeye başlamış. Onun için fotoğraf yeni yerler ve yeni insanlar keşfetmek demek.

Ali, daha önce Instagram’da Devr-i Âlem köşemize konuk olmuştu. Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla namı Guardian’a kadar uzanan İnay’ın yeni websitesi‘ni mutlaka sık kullanılanlarınıza ekleyin.

Ali is a Montreal-based photographer focusing on urban landscapes, interiors and travel. He did not have an old camera from his grandfather to get into photography. Instead, he has gotten his first camera, Sony W30 in Brugge, Belgium while he was an exchange student after high school. He went to photowalks with his host father and had a taste of photography for the first time. However, only after getting introduced to Instagram back in February 2012, he started to shoot everyday. For him, photography is a mean to discover people and places.

Ali İnay 2

Ali İnay 3

Ali İnay 4

Ali İnay 5