Denef Huvaj 2

Denef’le ilk kez Sendromsuzlar röportajında tanıştık. Taa o zaman heyecanla bahsetmişti Çerkes Köyleri projesinden. “Bu bir fotoğraf projesi ama daha büyük şeylere hizmet etmesini istiyorum. Bizim halkımız talep etmeyi pek beceremez. Yakınmak, verilemeyeni istemek mizacımıza pek uygun değil.” demişti. Zaman içinde kendisini daha yakından tanıdıkça ne demek istediğini anladım.

Denef Huvaj 4

Bazı insanlar tavırları, iletişim kurma ve yaşam biçimleriyle bulundukları yerden hemen ayrışırlar ve kendilerine ‘Sen nerelisin?’ sorusunu sorma ihtiyacını duyarsınız ya Denef  de tam olarak böyle biri ve sanki bu projeyle bu sorunun kendisine sorulacağını biliyor gibi kocaman bir yanıt hazırlamış.

Denef Huvaj 1

Fotoğraf projesinin sitesini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Projenin henüz yeni yayına giren bloguyla Denef hem bütün sorularınızı yanıtlıyor hem de bir köy komitesi oluşumuna önayak olarak okuyuculardan gelecek olan köy hikayelerini ve fotoğraflarını değerlendiriyor. Bu sosyal meselenin siz de bir parçası olabilir ve kendi köyünüzün sesini duyurabilirsiniz.

Çerkes Köyleri Blog

Çerkes Köyleri Website