The Away Days’in son klibi Best Rebellious’ın yönetmeni Elif Kalkan, videonun çekim arkası hikayesini bizlerle paylaştı.

“The Away Days ile uzun zamandır beraber bir şeyler yapmayı planlıyorduk. Best Rebellious bunun için en iyi seçim oldu sanırım. Planı gruba anlattım ve her konuda hem fikir olduktan sonra çekimlere başladık. Aklımdaki hikaye belli zaman aralıklarında farklı günlerde çekmeye müsait olduğundan ufak bir ekibe ihtiyacım vardı. Bizim ki fazla ufak oldu gerçi. Ekip olarak iki kişiydik. Ben ve yönetmen yardımcımız Emre Sezgin.

Hazırlık aşamasında bir mood video hazırladım hem The Away Days’e sunmak hem de klipte oynamasını düşündüğüm kişilere aklımdakini anlatmak için. Oyuncuları da baya etkiledi fikirlerimiz ve çalışmaya başladığımızda hepimiz çok heyecanlıydık. İstanbul hikayemizin baş kahramanı aslında. Biz bir şehri şiirsel olarak göstermek istedik özgürlük görüntüleri, sevgi, hüzün, kırık ilişki hikayeleri… Kişilerin duygularını anlatırken manzara olarak yeterince duygu barındıran bu şehri kullandık. İstanbul’un 12 farklı yerinde 15 kişinin hayatına dokunuyoruz klipte. Asıl istediğimiz samimi ve gerçekçi anları yakalamaktı, o yüzden kendi çevremizden bulduk oyuncularımızı, böylelikle oyunları değil anları yakaladığımızı düşünüyoruz. Mevsimsel olarak da çok şanslıydık ve bu şansımızı daha iyi bir yönde kullanmak için gün doğumunu ve gün batımını seçtik, İstanbul o saatlerde eşsiz oluyor. Aslında en büyük ilham kaynağımız Cemal Süreya’nın Aşk şiiri oldu.

Dramatik etkiyi arttırabilmek için klibi slow motion çektik ve İstanbul’a yakışan bir renk tonunda olsun istediğimden color correction’ı mavi tonları üzerinden yaptık. Sonuç bizi tatmin etti açıkçası Cemal Süreya, İstanbul, mavi…”