GravitéCoffee_06

Gravité’nin kahve serüveni İngiltere’nin güney doğusunda bulunan sahil kenti olan Brighton’da başlamış. Kendine zaman ayırma lüksüne sahip, özgür ve genç insan popülasyonun yüksek olduğu bu sahil kentinde; yazarlar, sanatçılar, müzisyenler, farklı sektörlerden kreatif insanların çalışma ve buluşma noktası olan en önemli yerlerin arasında kahve dükkanları yer alıyor.

GravitéCoffee_05

Şehrin dokusuna göre tasarlanmış mekanların mimarisi birer sanat eseri niteliği taşıyor. Aynı zamanda bu nitelik mekanlardaki lezzet ivmesini bir o kadar yüksek kılıyor. Şehirde insanların keyifli vakit geçirebileceği alanların bu kadar fazla olması ve her birinin lezzet kalitesinin birbiriyle yarışması dikkat çekiyor. Pub’larda, restoranlarda ve kahve dükkanlarında içtikleri
kahvenin özelliğini bilen ya da merak eden, tat alma duyuları gelişmiş bir müşteri profili mevcut. Şehirde yaşayan insanların seçici olduğuna ve lezzet çıtasının bu kadar yükselmesine katkısı olduğuna inanılıyor. Gravité’nin kuruluşu da bu esaslara dayanıyor. Taze kahveyle birlikte, kahve kültürüne odaklanmış olan Gravité ekibinin amacı herkese bu bakış açısını kazandırmak, aynı zamanda iyi kahveden anlayan bir müşteri profili oluşturmak.

Fotoğraflar: Uğur Eren

Adres: Prof. Dr. Müfide Küley Sok. No: 45, Teşvikiye.

Gravité Coffee & Bar

Gravité Facebook