2008’den bu yana İstanbul’da yaşamaktayım. Matematik bölümünden mezun oldum. Okurken son senelerimde görsel sanatlara ilgim ve eğilimim olduğunu fark ettim. Devam eden bu süreçte de araştırmalar yaparak kendimi geliştirmekteyim, şu an yüksek lisansa hazırlanıyorum.

Seyahat

İşte tam bu sırada bütün üretim sürecime ilham veren en büyük etken çıktığım seyahatler… Bazen ekolojik çiftliklerde gönüllü çalışarak bazen de kentleşmemiş farklı bölgelere seyahat ederek yeni şeyler öğreniyorum. Bu da beni daha çok sorgulamaya itiyor. Fırsat buldukça da gezginlerle sırt çantalarının içindekiler ve yolculukları hakkında röportaj yapıyorum.

5-15

Fotoğraf

Ne kadar bazı heveslerimi (spor,müzik…) tüketsem de fotoğrafın benim için hevesten öte olmasını, heyecanımın her geçen gün daha da artmasıyla ilişkilendirebilirim. Kimi zaman yaşadığım anları analitik düşünerek ifade ettiğim, kimi zamansa bilinçaltımdaki süreçleri ortaya çıkardığım görsel bir imge… Neyi ifade ettiğini, takip edenlerin algısına bırakmayı sevsem de ifadenin net kalabilmesi için kelimelere de başvurduğum oluyor. Mezun olunca ilgi duyduğum moda fotoğrafçılığı alanında bir süre asistanlık yaptım. Bir yandan da analog makine ile çekimler yapıyorum. Gezi zamanlarında biber gazından ilham alıp 35 mm. filmi karıştırdığım sonuçlar farklı olunca, deneysellik hoşuma gitti ve toplumsal cinsiyet algısını bir türlü yıkamayan dışlayıcı kalıplarla hareket eden insanlar gördükçe aklıma Gilbert Baker ‘in LGBTİ ‘li bireylerin kullanması için tasarladığı gökkuşağı bayrağının renkleri geldi. Bu renklerde guaj boya ile 35 mm. filmi karıştırarak bir seri oluşturdum ve bunun gibi denemelere yenilerini ekleyerek devam etmekteyim.

6-18

Kolaj yapmaya başlamam ise geçen yaz ailemin yanına gittiğimde, eski kitapların arasında bulduğum 1980’lerin ‘HAYAT’ mecmuası beni heyecanlandırdı ve bunun devamında istediğim her görseli bulabileceğim dijital yöntemlere de başvurdum. Ama analog yöntem, sınırlı sayıda materyal olunca daha fazla sorguya düşüp görsel ortaya çıkarabildiğim için en sık kullandığım yöntem. Şu anda gif kolaj üzerine bir projeye yoğunlaştım. Bütün bunlarla ve daha bir sürü yeni şeyle uğraşmak için günlerimi çoğaltmak istiyorum…

Behance

Instagram

Tumblr