İstanbul’un merkezi Karaköy’de kurulan Atölye İlmisimya, heyecan verici yeni bir oluşum. Karaköy’ün tarihi dokusu içinde katılımcıları, hayatlarının rutinlerinden çıkararak, öğrenmek veya yapmak isteyip de vakit ayıramadıkları konularda kendilerini ödüllendirmeye davet ediyor.

Atölye İlmisimya, her geçen gün değişen ve gelişen Karaköy’ü cafe, bar ve eğlence merkezi olmasının ötesinde, bir kültür alanı olarak algılıyor.Amaçları, bu kültür alanına şehirli bir vizyon ile, katılımcılara yaşamlarına artı değer katacak ve zihinlerinde zıp zıp zıplayan soru işaretlerinden bazılarına cevap olacak saatler sunarak katkıda bulunmak.

Atolye ilmisimya

Karaköy Akçe Sokak 6/A’da yer alan ve rafine bir kültür paylaşım ve deneyim alanı olarak tanımladıkları stüdyolarında, yelpazesi geniş, özenle hazırlanmış, tüm duyulara hitap etmeyi hedefleyen, keyifi ve öğrenmeyi bir arada sunan atölye ve seminerler tasarlıyorlar. Farklı yaş gruplarına hitap eden etkinlikler kapsamında çocukların da yaratıcılıklarını ve becerilerini geliştireceği atölyeler de mevcut.

Ayrıca Atölye İlmisimya, grup organizasyonlarının talepleri doğrultusunda özel atölyeler de tasarlamakta. Bu özel atölyeler ile kurumların motivasyonel etkinlik ihtiyaçlarına ve grup aktiviteleri arayışlarına cevap vermeyi amaçlıyor.

Fotoğraf, yeme-içme kültürü (viski, şarap, bira, kahve, çikolata tadım eğitimleri, taze makarna yapımı, şarküteri yapımı vb.), müzik, dekorasyon, modern çiçekçilik gibi çok çeşitli atölyelerin yanı sıra, edebiyat, tarih ve sanat tarihi gibi konularda seminerler tasarlayıp katılımcıların beğenisine sunmaktalar.

Atölye programı için: Atölye İlmisimya