Sevgilinizden ayrıldınız. Tek istediğiniz günlerce evde oturup film izlemek ve bol miktarda çikolata tüketmek mi? Tam bu tür ruh halleri için yapılmış filmler, aradığınız şey olabilir.

The Shop Around The Corner (1940)

Budapeşte’de bir derici dükkanında geçen filmde James Stewart ve Margaret O’Sullivan iş arkadaşıdırlar. Wizard of Oz’dan hatırlayacağınız Frank Morgan ise dükkanın sahibidir. Alfred (James Stewart) ve Klara ( Margaret O’Sullivan kendilerine mektup gönderen el yazısı oldukça güzel olan birine aşıktırlar. Olaylar sıcak ve samimi bir şekilde gelişir…

Fatal Atrraction (1987)

Adrian Lyne tarafından yönetilen filmde Glenn Close ve Michael Douglas başrollerde. Bir hafta sonu kaçamağının nelere mal olabileceğinin anlatıldığı filmde heyecan seviyesi hiç düşmüyor.

Thelma and Louise (1991)

2011 yılında The Atlantic tarafından kadınlar hakkında yapılmış en iyi film seçilen Thelma and Louise arkadaşlık, kaçış, kendini keşfediş ve kabulleniş konularına değiniyor. Thelma için hayatını kontrol eden kocası problem olurken Louise için müzisyen erkek arkadaşı Jimmy ile olan durumlar can sıkıcıdır. Bu iki kadının hayatlarının kontrolünü ellerine alıp daha tehlikeli, daha özgür ve mutlu yaşamaya karar vermelerini anlatan film, yüzünüzü gülümsetecek bir yol filmi.

Romy & Michele’s High School Reunion (1997)

Mezun olduktan 10 yıl sonra buluşan Romy ve Michele’in bu buluşmasından çıkarmanız gereken üç mesaj var:

1 En iyi arkadaşın seninle her zaman dans etmelidir.

2 Bazı insanlar sadece korkunçtur ve senden hoşlanıp hoşlanmamalarının hiçbir önemi yoktur.

3 Sahip olduğun hayat hayal ettiğin hayat kadar güzel olmayabilir.

Kill Bill (2003)

Tamam intikamın dozu bu filmde biraz fazla olabilir ama yine de kendinizi iyi hissettireceğini garantiliyor Tarantino.