Başrolünde Matt Damon’ı izleyeceğimiz Gladiator ve Prometheus gibi filmleriyle tanınan yönetmen Ridley Scott’ın yeni filmi The Martian tam da Mars’ta su bulunması haberleriyle aynı günlerde vizyona girmesiyle oldukça merak uyandırdı. Özellikle Interstaller gibi bir başyapıtı izleyen herkes, o kızıl gezegene karşı inanılmaz bir merak duyarken, aksiyon ve uzay macerasının kusursuz bir karışımı olan Marslı bize o atmosferi çok daha farklı bir açıdan aktarıyor.

Oyuncu kadrosunda Matt Damon’la birlikte Kristen Wiig, Jessica Chastain, Kate Mara, Michael Pena ve Jeff Daniels gibi isimlerin yer aldığı 3D film, bir uzay ekibinin yaşadığı kazanın ardından tek başına Mars’ta kalmış olan bir astronotu konu ediyor. Başrolünde göreceğimiz Mark Watney (Matt Damon), Mars’a ayak basan ilk insanlardan biriydi, şimdi ise orada ölmesi an meselesi.

Geçtiğimiz yıl Christian Bale’li Exodus: Gods and Kings filminde yönetmen koltuğunda yer alan Scott, aynı zamanda The Martian‘ın yapımcı ekibinde de bulunuyor. Vizyon tarihi 2 Ekim olan film, Andy Weir’in 2011 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından sinemaya uyarlandı.