Derin Sarıyer’in beşinci single’ı “Törensiz Gömülen Hayaller”, Elec-Trip Records etiketiyle iTunes’daki yerini aldı. Söz ve müziği Derin Sarıyer’e ait olan şarkının düzenlemesini ve prodüktörlüğünü Oğuz Kaplangı, mastering’ini Pieter Snapper yaptı. Yeni single’ın klibini ise Derin Sarıyer’in önceki kliplerinin de yönetmeni olan Dilek Altan yönetti.  Derin Sarıyer, “Törensiz Gömülen Hayaller” isimli şarkısını yazarkenki düşüncelerini şöyle anlatıyor:

“Bizi gerçekten üzen tek şey hayatın doğasıdır. Kendi ölümümüzün bilgisine sahip olduğumuz için çaresiziz ve bu çaresizliğimizi unutmak için gerçekliği feda ediyoruz. Yanılsama kalkanlarını kuşanıyoruz. Bu belki acımızı hafifletiyor fakat bana kalırsa bilmek bilmemekten daha iyidir. Kendimizi kandırma biçimimiz ve yanılsamalarımız ne kadar albenili olurlarsa olsunlar ruhumuzu zayıflatırlar. Buna izin vermemeliyiz.”

2013 yılında “Herkes Bir şey Biliyor” adlı ilk single’ı ile müzikseverlerle buluşan Derin Sarıyer, daha sonra yine söz ve müziği kendisine ait “Yorulduysan”, “Güzel Şeyler Söylemek İsterdim” ve “Yazılamayanlar Aklımda”adlı single’larını yayınlamıştı.

Derin Sarıyer ile Sendromsuzlar köşesi için yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

derinsariyermusic.com