Modern sanata ve modern sanatın temsilcilerine destek veren Odeabank’ın sanat platformu O’Art, Sanat Yarışması ile her disiplinden genç sanatçılara yeni kapılar açacak. 35 yaş altı tüm sanatçılara açık olan yarışmaya 15 Haziran’a kadar başvurulabilirsiniz.

Etiler Nispetiye Caddesi’nde kültür-sanat hayatına geçtiğimiz yıl dahil olan O’Art sanat platformu, genç yeteneklere destek olmak amacıyla bir yarışma başlatıyor. Gören, hisseden, eleştiren, süzgeçten geçirerek yaratan ve hayatı zenginleştiren genç sanatçılara yeni kapılar açmak amacıyla düzenlenen O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden sanatçıya açık.

Konu, teknik ve ebat sınırlaması olmayan yarışmaya 35 yaş altı tüm sanatçılar, daha önce herhangi bir yerde sergilenmemiş eserleriyle katılabilecekler.

Yarışmaya, 15 Haziran’a kadar, odeabank.com.tr adresi üzerinden başvurulabilecek. Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden Prof. Aydın Ayan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü/AICA International Sansür Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Burcu Pelvanoglu, Sanatçı Emre Zeytinoğlu ve Genco Gülan, Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Marcus Graf ve O’Art Sanat Yönetmeni Özlem Alıcı’dan oluşan seçici kurulun belirleyeceği 5 isim, başarı ödülü ile ödüllendirilecek. 22 Eylül 2016 tarihinde yapılacak sergi açılısında ilan edilecek kazananlar, 10’ar bin TL para ödülü ile ödüllendirilecek.

O’Art Hakkında:

Türkiye’nin en yenilikçi Bankası Odeabank’ın sanat hayatına katkı sunmak, Nispetiye Caddesi’ni İstanbul’un önemli sanat merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla Etiler Şubesi 2’inci katında açtığı sanat platformu O’Art, 2015 Şubat ayından bu yana önemli sergilere ev sahipliği yapıyor. Özlem Alıcı’nın sanat yönetmenliğini yaptığı O’Art, ustaların yanı sıra, genç kuşak sanatçılarla, sanatın farklı disiplinlerini de ağırlıyor..

Bilgi ve LCV için:

H+K Strategies

Eylem Bilge Yavuz eylem.yavuz@hkstrategies.com 0530 112 46 85