Sadece gerçekçi hack sahneleriyle değil psikolojinin sınırlarını zorlayan senaryosuyla kendisine sağlam bir yer edinen  Mr. Robot, geçtiğimiz günlerde resmi mobil oyununu yayınladı.

Hem iOS hem de Android için yayınlanan Mr. Robot:1.51exfiltrati0n isimli oyun, bölüm adlarına gönderme yaparak, iOS için Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.ipo; Android içinse Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.apk uzantılı isimlerden oluşuyor.

Dizideki kara şirket Evil Corp’a ile mesajlaşma uygulaması şeklinde kurgulanan oyun, Coney Island’daki Fun Society Arcade’de yerde bulduğunuz sahipsiz bir telefonu bulmanızla başlıyor. Telefonun sahibi ise fsociety grubunun üyelerinden biri olan Darlene.

Dizide olduğu gibi siz de oyun sayesinde Evil Corp’a siber saldırıda bulunmak isteyen hacker gruba dahil olabiliyor ve iş arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz. Seçim şansı sunarak alternatifli bir kurgu üzerine şekillenmiş olan oyunu, başroldeki Elliot karakteri olarak değil Elliot’ın psikolojisini yönetip, planın sorunsuz ilerlemesini sağlayan bir misyonda  oynuyorsunuz.

Dizinin sadece birinci sezonunu konu edinen oyun App Store’da 7.99 TL; Google Play Store’da 8.79 TL ödemeniz gerekiyor.